Мобилни

Samsung работи на смартфон со pop-up камера

Samsung работи на смартфон со pop-up камера

Компанијата Samsung наводно работи на смартфон кој ќе има pop-up камера.
Read more
Објавен официјалниот тизер за новиот смартфон LG Velvet

Објавен официјалниот тизер за новиот смартфон LG Velvet

Компанијата LG потврди дека официјалното претставување на новиот смартфон ќе биде на 7 мај.
Read more
Motorola ги претстави смартфоните Edge и Edge+

Motorola ги претстави смартфоните Edge и Edge+

Motorola ги претстави своите два нови смартфона. Станува збор за Motorola Edge и Motorola Edge+.
Read more
Вака ќе изгледа претстојниот смартфон Motorola Edge

Вака ќе изгледа претстојниот смартфон Motorola Edge

Motorola на 22 април ќе претстави два смартфона, а сега се појавија фотографии за едниот од нив.
Read more
Apple го претстави новиот iPhone SE

Apple го претстави новиот iPhone SE

Apple го претстави новиот, поевтин модел на iPhone без притоа да организира специјален настан поради пандемијата со COVID-19.
Read more
Како ќе изгледаат редизајнираните iPhone модели?

Како ќе изгледаат редизајнираните iPhone модели?

Новите iPhone модели ќе бидат поинакви бидејќи ќе имаат поголеми екрани, нема да бидат заоблени и ќе имаат помали испакнатини, се наведува во новиот извештај на Bloomberg.
Read more
RedMagic 5G - првиот смартфон со екран од 144Hz

RedMagic 5G - првиот смартфон со екран од 144Hz

Брендот RedMagic прима нарачки за својот нов смартфон со назив RedMagic 5G кој воедно е првиот смартфон со фреквенција на освежување на екранот од 144Hz.
Read more
LG наскоро ќе го претстави моделот Velvet – смартфон за љубителите на специфичен дизајн

LG наскоро ќе го претстави моделот Velvet – смартфон за љубителите на специфичен дизајн

Новиот LG смартфон ќе го нози називот LG Velvet.
Read more
LG го откри дизајнот на претстојните смартфони

LG го откри дизајнот на претстојните смартфони

Претходните модели беа многу слични еден на друг меѓутоа тоа наскоро ќе се промени.
Read more
Новиот Samsung Galaxy Fold 2 пристигнува наскоро

Новиот Samsung Galaxy Fold 2 пристигнува наскоро

Компанијата Samsung во јули или август ќе го претстави наследникот на Galaxy Fold, а на интернет се појавија гласини за него.
Read more
Xiaomi подготвува смартфон со камера од 144 мегапиксели

Xiaomi подготвува смартфон со камера од 144 мегапиксели

Компанијата Xiaomi подготвува нов смартфон кој ќе има главна камера од 144 мегапиксели.
Read more
Како ќе изгледа новиот Samsung Galaxy A21?

Како ќе изгледа новиот Samsung Galaxy A21?

Samsung Galaxy A20 беше еден од десетте најпопуларни смартфони во 2019 година, а сега го очекуваме неговиот наследник.
Read more
реклама

Порнографски видеа и фотографии со девојки и жени од Гевгелија препраќани на социјалните мрежи

Read more

Коронавирус и имунитет – научно објаснето

Read more

Филипче: Повеќе од 20 дена со стабилен број на хоспитализирани пациенти

Read more

Споредба на Хрватска и Србија

Read more