Голем хороскоп за Денот на вљубените: Кои знаци ги очекува изненадување?

Што предвидуваат ѕвездите овој 14 февруари за вашиот хороскопски знак, без разлика дали сте сингл или во врска?

Без разлика дали сонувате за романса (здраво Риби) или сериозно ја сфаќате љубовта (здраво, Девица), космосот има важни лекции за вашиот љубовен живот овој Ден на вљубените, без оглед на вашиот моментален статус.

Неколку транзити се издвојуваат за овој Ден на вљубените. За почеток, Венера, планетата на љубовта и наклонетоста, се движи од разиграниот Стрелец кон строгиот Јарец, нагласувајќи дека е време сериозно да размислиме за нашите основни потреби во врските.

Ако сте слободни, ова е драгоцено време за интроспекција и истражување на сопствените потреби. Можеби е вистинско време да се фокусирате на себе и на вашиот внатрешен свет за да разберете што е навистина важно за вас во љубовта. Од друга страна, доколку сте во врска, ова е можност заедно со партнерот да поминете низ заедничките цели и амбиции, размислувајќи за долгорочната перспектива на вашата врска.

Еве што му носат планетите на секој хороскопски знак за Денот на вљубените:

Овен

Очекувајте вашата енергија да биде висока овој Ден на вљубените, со Марс, вашиот владетел, во полна сила. Можеби сте склони да правите спонтани романтични гестови или да ја покажете љубовта на посмел и подиректен начин.

Слободните Овни можат да очекуваат заводлива аура која ќе ги направи особено привлечни и склони кон флерт.

Зафатените Овни ќе имаат можност да ја освежат или продлабочат својата романтична врска, како и да ги надминат помалите пречки во врската преку отворена и искрена комуникација.

Бик

Слободни Бикови, овој Ден на вљубените имате можност за нешто ново и возбудливо. Посебно ќе биде нагласена вашата привлечна енергија, која ќе го привлече вниманието на потенцијалните партнери.

Доколку веќе сте во врска, очекувајте овој Ден на вљубените да биде посебен. Ова е можност да ја прославите и негувате врската со партнерот на уникатен и интимен начин. Искористете го ова време за да се поврзете на подлабоко ниво и да уживате во заедничките моменти со вашата сакана.

Близнаци

Очекувајте целосна катарза овој Ден на вљубените. Вашите емоции ќе бидат длабоки и интензивни, што ќе ви даде можност да ги залечите минатите болки и рани кога станува збор за предизвиците на љубовта.

Ако сте во врска, важно е да ги признаете сите тешкотии и активно да работите на нивно надминување.

Слободни Близнаци, можеби нема да бидете толку возбудени за Денот на вљубените оваа година. Наместо тоа, искористете ја можноста да го поминете денот со вашето друштво, да патувате и да уживате во забавата.

Рак

Рак, вашиот Ден на вљубените изгледа особено возбудливо, па не двоумете се и препуштете се.

Зафатените Ракови очекуваат поголема интимност и искрена комуникација во врските овој Ден на вљубените. Ова е идеално време да се поврзете со партнерот на подлабоко ниво и заедно да откриете нови аспекти од врската.

На слободните Ракови им се дава исклучителна можност да привлечат љубов. Поттикнете ја вашата сензуалност и самоуверено изразете ги вашите потреби во потенцијалните врски.

Лав

Лавови, без разлика дали сте сингл или во врска, очекувајте восхит и внимание овој Ден на вљубените.

Слободни Лавови, доколку немате вечерни планови, не брзајте веднаш дома. Венера во моментов ја активира вашата дневна рутина, што значи дека романтиката може да се случи дури и на работа.

Ако сте во врска, ова е време да инвестирате во вашата врска, да се посветите еден на друг и да создадете заеднички моменти кои ќе ја зајакнат вашата врска.

Девица

На слободните Девици им се дава можност да ја обноват поранешната врска, додека на некои им се смешка можноста за ново познанство преку пријател. Бидете отворени за нови контакти и можности, но во исто време препознајте ја важноста на независноста и грижата за себе.

Ако сте во врска, сега е време да се потпрете на вашиот партнер додека заедно ги обработувате минатите предизвици и градите посилна врска.

Вага

Ваги, бидете флексибилни овој Ден на вљубените! Без разлика на вашите планови, бидете подготвени за изненадувања и промени.

Слободните Ваги може да ја искористат можноста да започнат нова врска, додека другите може да се посветат на размислување за претходните партнери.

Ако веќе сте во врска, размислете отворено да разговарате за внатрешната динамика на вашата врска со вашите најблиски пријатели. Споделувањето на вашите мисли и емоции со луѓето кои ви значат најмногу може да ви помогне да се чувствувате поддржано и безбедно додека поминувате низ предизвици.

Скорпија

За слободните Скорпии, присуството на Уран, Јупитер и Месечината во седмата куќа на партнерствата носи можност за привлекување тајни обожаватели и неочекувани изјави на љубов. Подгответе се за романтични изненадувања!

Скорпиите во врските може да очекуваат изразена сензуалност и страст кон своите партнери. Искористете го овој ден за да ја продлабочите вашата интимност и да уживате во страсните моменти со саканата личност.

Стрелец

Романтиката може да процвета на неочекувани места за сингл Стрелците. Со Месечината, Јупитер и Уран во вашата куќа на дневни рутини и работни средини, не ја исклучувајте можноста да најдете љубов на места кои не се типично романтични, како деловно опкружување.

Ако сте во врска, сега е време да размислите за иднината. Под влијание на Венера во Јарец, запрашајте се како сакате да изгледа вашиот заеднички живот за една година, пет или дури десет години. Искористете го овој период подлабоко да размислите за вашата врска и да си поставите цели за иднината.

Јарец

За Јарците, овогодинешниот Ден на вљубените доаѓа со посебно чувство на страст и романса, благодарение на планетата на љубовта, Венера, сместена во нивниот знак.

Слободните Јарци би можеле да доживеат изненадување во форма на нова симпатија, можеби дури и меѓу нивните најблиски познаници.

За оние кои се во врска, овој Ден на вљубените носи чувство на сигурност и удобност. Овој период може да биде повод да размислите за иднината на вашата врска и да ги испланирате следните чекори.

Водолија

Овој ден на вљубените, на зафатените Водолии им се дава можност длабоко да ги погледнат своите романтични амбиции. Може да се појават прашања како што се дали претпочитаат соло живот или дали нивната моментална врска има некаква перспектива.

За слободните Водолии, годинешниот Ден на вљубените носи можност да ја искористите самодовербата што ја носи сезоната на Водолија. Ако ве привлекува нов потенцијален партнер, смело впуштете се во таа авантура!

Риби

Благодарение на нивните друштвени кругови, Рибите овој месец ќе имаат можност да се поврзат со интересни луѓе. Поддршката и присуството на пријатели може да ги насочи кон нови познанства кои би можеле да имаат подлабоко значење. Овој период може да биде обележан со средби кои ја отвораат вратата за долгорочни и посебни врски.

За оние кои веќе имаат партнер, важно е да размислуваат за вредностите што може да се спротивстават во нивната врска. Ова е можност за зајакнување на врската преку разговор и разбирање.

реклама

Неделен хороскоп од 26 февруари до 3 март: Голема трансформација за еден знак

Read more

Како се чисти загорено дно на пегла со таблета парацетамол?

Read more

Починат маж пронајден на улица во Скопје

Read more

Полната Месечина викендов ќе донесе промени во кариерата за 5 знаци

Read more

Љубов и секс

Што значат вашите секс соништа?

Read more

Големата разлика во годините е нов тренд кај паровите

Read more

Кога им се здосадува од секс на мажите, а кога на жените?

Read more

Пет фрази што ги кажуваат мажите кои безусловно ја сакаат својата жена

Read more
 

Магазин

Дали треба да го галите вашето куче додека јаде?

Читај повеќе
  • filter

Македонските медиуми и споменикот на Волкот во Белград

Читај повеќе

Најкрцкави компири од рерна според Џејми Оливер

Читај повеќе

Кога и што е најдобро да појадуваат луѓето со дијабетес тип 2?

Читај повеќе

Кој има поголема корист од вежбањето - мажите или жените?

Читај повеќе

Вечната контроверзност на Хаваи пицата со ананас

Читај повеќе

Бурек економија

Читај повеќе

Лесен трик што ќе ги држи глувците надвор од подрумот, поткровјето или кујната

Читај повеќе

Што значат вашите секс соништа?

Читај повеќе