Голем неделен љубовен хороскоп: На кого ќе му се врати старата љубов?

Погледнете што ви порачуваат ѕвездите на полето на љубовта за периодот од 23 до 29 мај 2022 година.

ОВЕН

Преминувањето на Марс во знакот Овен во средината на неделата ќе ви ја врати енергијата, ќе си дојдете на себе. Повторно ќе бидете освојувачи, енергични, полни со иницијативи, акции, желби, потреби, страсти ќе се разбудат. На оние кои се слободни им претстои движење, акција, забава, излегувања. Сега, колку од тоа ќе остане само како минлива, но бурна летна авантура, а колку ќе се движи во правец на посериозна врска- па, тоа веќе ќе биде индивидуално. Зафатените Овни треба да ги искористат овие денови за да ја раздвижат саканата личност и себе си, да го направат своето секојдневие поживо и со повеќе настани. Не полудувајте за секоја ситница.

БИК

Две ситуации ќе се случат истовремено - Марс ќе влезе во вашето поле на потсвеста и тајната и Меркур ќе се врати во вашиот знак со ретроградно движење. За некои - период за преиспитување на врската, повторно ќе почнете да си поставувате прашања на кои досега не сте можеле да одговорите. Во други, потенцијалот за тајна приказна. За други - враќање на „старото“, обновен контакт со минатото. Ова последново ќе биде релевантно и за слободните Бикови. Општо земено - без разлика дали сте во пар или соло - имате сомнежи и нервоза за емотивниот живот. И на крајот на неделата – владетелот Венера доаѓа да ве посети, да ви го зачини љубовниот живот.

БЛИЗНАЦИ

Сонцето влезе во вашиот знак, поддршка ви даваат Јупитер и Марс, а до крајот на неделата Венера. На прв поглед, се чини - што ви недостасува, па сè функционира добро? Сепак, вашиот владетел се врати на полето на потсвеста и тајните во ретрограден курс - без разлика дали сте во некаков тип на врска или соло - нешто ве мачи, ве оптоварува, имате некакви нерешени прашања и притисоци. Тоа не мора да биде поврзано со врската во која сте, може да се грижи за работата или финансиите. Во секој случај – зафатените ќе функционираат правилно и некои слободни ќе се обидат да направат чекор назад и да ги решат емотивните прашања од минатото. Другите ќе уживаат во излегувањето и дружењето.

РАК

Јупитер и Марс во знакот Овен не одат рака под рака со стабилноста и мирот во вашите емотивни односи. Тие ги разбрануваат водите на чувствата, внесуваат немир и напнатост. Мора да се признае, има страсти - но оние кои се поттикнати од напнатост. Немир ви носат и однесувањата и постапките на партнерот, но пријателите и оние кои ве сакаат ве смируваат и ви ја ладат вжештената глава. Ќе ве смири да бидете во заеднички акции и движења. Што се однесува до слободните Ракови - емоциите сега може да функционираат само преку хемија и страст. Актуелните настани се во деловниот сегмент, при излегување, преку пријателите и во вашата непосредна околина, соседството.

ЛАВ

И Сонцето во знакот Близнаци и преминот на Марс во знакот Овен се од голема помош во однос на енергијата, оптимизмот и функционирањето. Сатурн останува во вашето поле на партнерства за да ви донесе тежина, бавност и одговорност, да ги обои вашите емотивни приказни со кошмари и да ви негира нешто. Овие негирања ве учат да се менувате, да растете низ сложеноста на емоциите и врските. Слободни Лавови - најдобро би било сега да се дружите, да патувате, да не сте во место, да излегувате. Со движења и настани се „кревате, добивате волја за смеење, флертување, освојување.

ДЕВИЦА

Марс на полето на партнерствата до среда ќе донесе осцилации во односот со саканата личност – а потоа многу ќе се расчисти. Претежно тоа ќе бидат добри и позитивни расчистувања, оние кои помагаат да расте вашата врска. Но, ќе има и такви кои без крај ќе влезат во фаза на дискусии, во кои никој никого не слуша и двете страни тврдоглаво се држат до својот став. Обидете се да не се водите по тој начин, бидејќи сега можете да направите позитивна промена и во себе и во односот со саканата личност. Слободни Девици – актуелни се старите познаници и поранешните љубовни приказни. Контактот може да се обнови, а страстите можат да ве вратат на она што сте биле.

ВАГА

Сè што е поврзано со функционирањето, стабилноста и одржувањето на врската во која се наоѓате – за вас веќе некое време е комплицирано, тешко, напорно. Со влегувањето на Јупитер, а од среда и Марс на полето на партнерствата – ништо нема да стане полесно, само поединечни парови ќе се доближат до решенија во нивната врска. За некои тие решенија се - дефинирање на врската, подигање на повисоко ниво итн... а за други - е, време е да се збогуваме, добра ноќ, пријатно, се гледаме во друг живот. Слободни Ваги – за мал број од вас ова е период на влегување во стабилна љубовна приказна. За многу поголеми - флерт, додворување, авантура.

СКОРПИЈА

Во среда вашиот владетел се движи во знакот Овен и вашето поле на деловно и секое друго секојдневие, обврски, потреби. Ќе добиете силен импулс да решите сè што долго влечете, но ќе добиете и доза на нервоза, нетрпеливост, раздразливост. Меркур ретроградно се враќа на полето на партнерот – да ве потсети дека мора да се реши и односот со саканата личност. Следните неколку недели се навистина важни со емотивната тема и дилемата на Скорпијата - во тој период некои врски ќе престанат да постојат, а во други конечно ќе се разјаснат многу нерешени и комплицирани прашања. Слободни Скорпии – вие би сакале нешто ново, но Сатурн и ретроградниот Меркур имаат различни планови за вас. Прво средете го минатото, па продолжете понатаму.

СТРЕЛЕЦ

Кога Меркур ќе се врати во знакот Бик ретроградно, а Марс во среда ќе се смени во знакот на Овен и ќе го напушти вашето поле на интимност, минатото, семејството - ќе почнете полесно да дишете. Како да сте тргнале некој товар од вратот, како да сте се наполниле со повеќе позитивна енергија - подобро ќе функционирате во партнерствата (барем вие), ќе имате волја, иницијативи, страсти и желби. Партнерот повремено ќе „бубачки“ и ќе биде тежок и тврд, но оваа енергија што ја носите сега може да ја извади без поголеми проблеми. Слободни Стрелци – Марс и Јупитер на полето на љубовта и уживањето бараат движење, случување, акција. Венера во добар аспект со Сатурн - потсетува на минатото.

ЈАРЕЦ

Минатото, особено од среда, има предност во вашите емотивни односи. Исто како и сè што е поврзано со семејството, интимноста, блискоста. Пред вас е решавање на важни прашања - за некого селење, за некого вселување, за некого почеток на заеднички живот, реновирање, а за некои справување со прашања кои требало одамна да се решат...а не се. И затоа сега носат напнатост и нервоза. Решете се сега и веднаш, почнете, не чекајте сè да стане уште покомплицирано. Слободни Јарци – Меркур се враќа на вашето поле на љубов за да ве потсети на старите познаници, минатото, нешто што не сте го завршиле.

ВОДОЛИЈА

Единствените работи кои малку ќе ја иритираат или попречат Водолијата, кои ќе ве замолат да им обрнете внимание, се семејните прашања, справувањето со членовите на семејството и некои документи кои можеби се поврзани со домувањето. Што и да е - справувајте се со тоа и решете го, не одолговлекувајте. Сè друго оди во ваша корист - вашата енергија дополнително се подобрува од среда, односот со партнерот станува поинспиративен, интересен и со повеќе настани и акции. Исто така - можете да се поддржувате еден со друг. Слободни Водолии – ќе бидете во движење. Некои од вас - во насока на нови луѓе и нови настани. Повеќето од вас - ќе бидат заглавени во минатото затоа што не е решено и затоа - не можат да продолжат.

РИБИ

Меркур се враќа во вашето поле на комуникација во ретрограден тек, средба - иако повремени ќе има несогласувања и недоразбирања со саканата личност - сепак на крајот ќе успеете да најдете заеднички јазик и да се договорите. Исто така, сега ќе можете да си објаснувате едни на други некои ситуации или зборови кои во претходниот период направиле проблем во вашата врска. Обидете се да ги решите сите сомнежи сега и посветете повеќе време во заеднички активности и релаксација. Слободни Риби – за некои од вас ќе има сегашни повратници од минатото. За другите - ќе сретнете личност која ја познавате само од кажување.

Тагови
реклама

Хороскопски знаци на кои постојано им е потребно внимание

Read more

Србин уапсен во Грција, Хрватска го бара за воени злосторства

Read more

Дончиќ ги смени навиките и никогаш не изгледал подобро

Read more

Македонија или Див Запад: „Жолта минута“ на Арбер Адеми од ДУИ

Read more

Љубов и секс

Трите најважни комплименти кои мажите сакаат да ги слушнат од вас

Read more

Често имате еротски соништа, што може тоа да значи?

Read more

Секс на плажа: Што треба да знаете за да одбегнете катастрофа?

Read more

Научниците открија колку всушност трае добриот секс

Read more
 

Магазин

Лоши животни навики кои се ризик за развој на рак на дојка

Читај повеќе
  • play_arrow

Рецепт на денот: Пита од шолја

Читај повеќе

Трите најважни комплименти кои мажите сакаат да ги слушнат од вас

Читај повеќе
  • play_arrow

15 најопасни аеродроми во светот

Читај повеќе

Како да го ублажите чешањето по каснување од комарец?

Читај повеќе

Instagram модел: Хејли Мексвилд

Читај повеќе

Не е само алкохолот: Кои пијалаци го замастуваат црниот дроб?

Читај повеќе

Банана торта без брашно, шеќер и млеко

Читај повеќе

Што се висцерални масти и кога се опасни по здравјето?

Читај повеќе