Google со емотивно видео ги повика луѓето да се вакцинираат

„Да се вратиме на нормалниот живот“ е пораката на новото видео на Google во кое ги информираат луѓето дека само со вакцинирање ќе ѝ ставиме крај на пандемијата.

Во 1-минутното видео се прикажува пребарување на различни зборови, како што се карантин, рестрикции и физичка дистанца.

Пораката на ова видео е јасна: за да го победиме вирусот и да се вратиме на нормалниот живот, потребно е што побргу да се вакцинираме.

реклама

Чек дис аут

Канадски пратеник заборави да ја исклучи камерата и се појави гол пред колегите

Read more

Фејл компилација на неделата

Read more

Како да согорувате повеќе калории додека спиете?

Read more

Што доколку би спиеле цела зима како мечките?

Read more

Нови видеа

play_arrow

Прв трејлер за „12 Mighty Orphans“

Read more
play_arrow

Вежби за грбни мускули и исправување на неправилно држење на телото

Read more
play_arrow

Фејл компилација на неделата

Read more
play_arrow

Како да согорувате повеќе калории додека спиете?

Read more
play_arrow

Видеоиграта „F1 2021“ наскоро пристигнува на PlayStation, Xbox и PC

Read more
play_arrow

Како би изгледал трејлер за Македонија на ЕУРО

Read more
play_arrow

Што кога би можеле да ја сретнете помладата верзија на себе?

Read more
play_arrow

15-минутен боксерски кардио тренинг за топење калории

Read more
play_arrow

Погледнете го вториот трејлер за „Fast and Furious 9“

Read more
play_arrow

Вежби за истегнување кои може да ги правите секој ден

Read more
play_arrow

Мачката која „работи“ во продавница за автоделови

Read more
play_arrow

Зошто домашните миленици не смеат да јадат чоколадо?

Read more