Гвардиола страда од „синдром на четврта сезона“

Шпанскиот фудбалски тренер Пеп Гвардиола својата најразочарувачка сезона на клупата на Барселона ја имаше во четвртата година од својот престој во Барса, а сега тој четврта сезона го води Манчестер Сити и повторно не му оди.

– Денот кога го видов изгаснат жарот во очите на моите фудбалери, знаев дека е време да си заминам, рече Гвардиола во 2012 година кога ја напушти Барса.

Нешто слично му се случува и сега во Сити. Резултатите на тимот се незадоволителни, Ливерпул им бега осум бода, загубија од скромни екипи како Норвич и Вулверхемптон, „граѓаните“ не делуваат како моќна машина која во Премиер лигата освојува речиси 100 бода.

Ако испадне од ЛШ и ја загуби титулата во Англија, ова може да биде последна сезона за каталонскиот тренер на клупата на Сити. 

реклама

Порнографски видеа и фотографии со девојки и жени од Гевгелија препраќани на социјалните мрежи

Read more

Заев со рејтинг 9,4%, Мицкоски 4,2% - покажа истражувањето на Брима Галуп

Read more

Се затвораат плажите во Шпанија

Read more

Русија го одобри лекот Коронавир за лекување од COVID-19

Read more

Фудбал

Имобиле: Лацио не е повеќе ист

Read more

Времеплов: 14 години од инцидентот Матераци - Зидан

Read more

Михајловиќ против Sky: Ниту збор за Болоња, личите на канал на Интер

Read more

Елмас славеше на гости кај Пандев

Read more

Спорт

Имобиле: Лацио не е повеќе ист

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Времеплов: 14 години од инцидентот Матераци - Зидан

Читај повеќе

Михајловиќ против Sky: Ниту збор за Болоња, личите на канал на Интер

Читај повеќе
  • play_arrow

Елмас славеше на гости кај Пандев

Читај повеќе
  • play_arrow

Барса го доби градското дерби и го испадна Еспањол

Читај повеќе
  • play_arrow

Феноменот на Милан не е Ибра, туку чудесниот Ребиќ

Читај повеќе

Загина светскиот шампион во сноубординг Алекс Пулен

Читај повеќе

УЕФА ги објави сите детали за историската жрепка за завршницата на ЛШ

Читај повеќе

Македонските ракометарки во група со Исланд, Литванија и Грција

Читај повеќе