HBO работи на уште еден спиноф од „Game of Thrones“

Авторот Џорџ Р.Р. Мартин веќе работи на проект кој опишува настани околу 300 години пред она што се случува во серијата.

Според Deadline, со Мартин на проектот работи Рајан Кондал кој претходно беше дел од „Colony“. Наводно сценариото се базира на книгата „Fire & Blood“ на Мартин.

Од HBO не сакаа да коментираат околу новиот проект. Осмата сезона на „Game of Thrones“ заврши во мај со падот на Куќата на Таргарјен, една од главните фамилии во серијата.

HBO моментално работи на продолжение „Blоod Moon“ кое е исто така претходница на настаните во серијата и тоа илјадници години наназад.

реклама

Пет розови фламинга во посета на Преспанското Езеро

Read more

Кога кај нас вака: Велосипедска патека долж брегот во Турција, #НаТочак апелира за вакви промени и во Македонија

Read more

Приведен малолетникот кој потпалуваше шума на Tik-Tok

Read more

Костовски: Правдата за стечајот на „Еуростандард банка“ ќе ја барам надвор од земјата

Read more

Филм & ТВ

Римејкот на „Fresh Prince Of Bel-Air“ е во подготовки и не е каков што очекувате

Read more

Сè што е погрешно со „Hustlers“

Read more

Disney го згасна брендот „20th Century Fox“

Read more

Искрен трејлер за „Starship Troopers“

Read more

Сцена

  • play_arrow

Римејкот на „Fresh Prince Of Bel-Air“ е во подготовки и не е каков што очекувате

Читај повеќе
  • play_arrow

Што мислат навистина Џејмс и Ларс од „Металика“ за Лејди Гага?

Читај повеќе
  • play_arrow

Сè што е погрешно со „Hustlers“

Читај повеќе

Disney го згасна брендот „20th Century Fox“

Читај повеќе
  • play_arrow

Искрен трејлер за „Starship Troopers“

Читај повеќе
  • play_arrow

Научно-фантастичната серија „Raised by Wolves“ доби нов трејлер

Читај повеќе

Двејн Џонсон втора година по ред најплатен актер во светот

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најдобри борбени сцени со Киану Ривс

Читај повеќе

Џаред Лето ќе го глуми Енди Ворхол

Читај повеќе