HBO работи на уште еден спиноф од „Game of Thrones“

Авторот Џорџ Р.Р. Мартин веќе работи на проект кој опишува настани околу 300 години пред она што се случува во серијата.

Според Deadline, со Мартин на проектот работи Рајан Кондал кој претходно беше дел од „Colony“. Наводно сценариото се базира на книгата „Fire & Blood“ на Мартин.

Од HBO не сакаа да коментираат околу новиот проект. Осмата сезона на „Game of Thrones“ заврши во мај со падот на Куќата на Таргарјен, една од главните фамилии во серијата.

HBO моментално работи на продолжение „Blоod Moon“ кое е исто така претходница на настаните во серијата и тоа илјадници години наназад.

реклама

Мурињо ни се фати за 5 сантиметри: Нѐ накодоши дека головите ни се ниски

Read more

Спасовски: Кривична пријава и суспензија за полицаецот од Битола кој нападна Ром

Read more

Емоционално интелигентните луѓе никогаш нема да ги кажат овие реченици

Read more

Ветераните на ОВК до ЕУЛЕКС: Ќе ви одговориме исто како на Југославија

Read more

Филм & ТВ

Ова се најдобрите крими филмови на сите времиња

Read more

Доделени наградите на 19. Синедејс

Read more

Marvel ги одложи премиерите за следната година

Read more

Сè што е погрешно со „Anabelle Comes Home“

Read more

Сцена

  • play_arrow

Ова се најдобрите крими филмови на сите времиња

Читај повеќе
  • filter

Доделени наградите на 19. Синедејс

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Џеј Ло и Малума со секси спот за песните „ Pa Ti + Lonely“

Читај повеќе

Marvel ги одложи премиерите за следната година

Читај повеќе
  • play_arrow

Сè што е погрешно со „Anabelle Comes Home“

Читај повеќе

Ќе се снима продолжение на славниот „The Passion of the Christ“

Читај повеќе

„Синеплекс“ повторно ги отвора киносалите

Читај повеќе
  • play_arrow

Втор трејлер за анимираната авантура „Over The Moon“

Читај повеќе
  • play_arrow

Netflix го објави официјалниот трејлер за хорор-серијата „The Haunting of Bly Manor“

Читај повеќе