И Фиорентина си поигра со Милан

По Интер и Торино, сега и Фиорентина му нанесе пораз на Милан, трет во серија, а четврти сезонава. Претходно „росонерите“ потклекнаа и пред Уденезе во првото коло, а по синоќешниот пораа паднаа на 16-тото место на табелата.

Фиорентина дојде, виде и победи во Милано. Факт е дека доби и два пенала, од кој вториот Енрико Кјеза го промаши, а и црвен за Милан во 55-тата минута (Матео Мусакио), но сите три инциденти беа поради несмасни фаули на домаќините.

Ерик Пулгар, Гаетано Кастровили и Франк Рибери беа стрелци за гостите, додека утешенј погодок за Милан постигна Рафаел Леау.

реклама

Фудбал

Уметноста на изведувањето пенал

Read more

ПСЖ и Интер се договорија за Икарди

Read more

Гогов: Ништо нема да нѐ запре, Брегалница ќе биде уште посилна

Read more

„Романтичарите“ негативни на COVID-19, фудбалот се враќа во Дебар Маало

Read more

Нови видеа

play_arrow

Уметноста на изведувањето пенал

Read more
play_arrow

Патки во фамилијарна прошетка по Вардар

Read more
play_arrow

Неделен план со вежби за слабеење за мајки

Read more
play_arrow

Анимација од идната историска мисија на НАСА и SpaceX

Read more
play_arrow

Вирален хит: Борба меѓу два алигатора во Јужна Каролина

Read more
play_arrow

Како да ја користите апликацијата Zynn?

Read more
play_arrow

Ако сте фан на „Stranger Things“, погледете ги и овие серии на Netflix

Read more
play_arrow

Брз киш со готово лиснато тесто

Read more
play_arrow

Бегство од Дубаи: Каде се исчезнатите принцези?

Read more
play_arrow

Тренинг за мажи: 9 вежби за цврст и подигнат задник

Read more
play_arrow

Како изгледа процесот на создавање вакцина за COVID-19?

Read more
play_arrow

Сѐ што е погрешно со „Rush Hour“

Read more