И по 25 години од снимањето на „Titanic“ добива пари за улогата во филмот

Актерот Рис Томпсон највпечатливата улога ја оствари пред 25 години, кога како петгодишно момче се појави во „Titanic“.

Во филмот толкуваше улога на момче од Ирска, од пониската класа, како со семејството не успева да се качи во чамците за спасување и да го напушти бродот што тоне.

Рис откри дека и по 25 години од снимањето на филмот заработува од таа улога.

„Уште добивам пари поради 'Titanic', ми пристигаат чекови со износи од 100 или 200 долари и тоа секогаш е добро изненадување“, изјави Рис за Business Insider.

Неговата улога во филмот беше значајна бидејќи ја прикажа трагедијата на најсиромашните патници кои на Titanic ги изгубија животите.

Рис денес работи во полето на дигиталниот маркетинг и е сопственик на центар за скијање. Кариерата ја почнал како дете модел и добил договор со агенција откако победил на еден натпревар, агентот тогаш понудил две опции на родителите, Рис да се појави во реклама за бензинска станица или во „Titanic“.

Филмот заработи над 2 милијарди долари и освои 11 Оскари, додека се прикажува, Томпсон секоја година ќе добива износ од неколку стотина долари.

Тагови
реклама

Што следи по омикрон и кога конечно ќе заврши пандемијата?

Read more

Надал се пласираше во четвртфинале, Ѓоковиќ дозна одлична вест

Read more

Од женски агол: Пет вистини за сексот кои никој не ви ги кажал

Read more

Чаша вода наутро на празен стомак? Да, само под еден услов

Read more

Филм & ТВ

Ник Џонас и Пријанка Чопра станаа родители со помош на сурогат мајка

Read more

Netflix почнa со снимање на втората сезона на „Squid Game“

Read more

Новата хит серија на Netflix растура, фановите предупредуваат: Не е за секого

Read more

Џеф Безос ги објави насловот и трејлерот за серијата „The Lord of the Rings“

Read more
 

Сцена

  • play_arrow

Погледнете го трејлерот за новиот македонски филм „Мими“

Читај повеќе

Почина Аки Рахимовски

Читај повеќе

Ник Џонас и Пријанка Чопра станаа родители со помош на сурогат мајка

Читај повеќе

Netflix почнa со снимање на втората сезона на „Squid Game“

Читај повеќе
  • play_arrow

Расплаканата Адел ги откажа концертите во последен миг

Читај повеќе
  • play_arrow

Боно призна: Се срамам од повеќето песни на U2

Читај повеќе
  • play_arrow

Новата хит серија на Netflix растура, фановите предупредуваат: Не е за секого

Читај повеќе
  • play_arrow

Џеф Безос ги објави насловот и трејлерот за серијата „The Lord of the Rings“

Читај повеќе
  • play_arrow

Џим Кери наполни 60 години и порача: Стар сум, ама секси

Читај повеќе