До 10-ти октомври

Играјте повеќе од 100 провокласни игри бесплатно на Ubisoft+

Компанијата Ubisoft пред три години ја претстави платформата Ubisoft+ на која може да се играат сите објавени игри во каталогот на компанијата, а сега по повод третиот роденден, сите играчи може бесплатно да ги играат на PC, мобилен телефон или поддржани телевизори до 10-ти октомври.

Наместо 15 евра месечно нема да платите ништо, но ќе мора да внесете платежна картичка. При отпочнувањето на бесплатниот пробен период компанијата ќе ви повлече 1 евро за авторизација, но тој износ ќе ви го врати откако ќе потврди дека картичката е валидна. Битно е да запамтите пред 10-ти октомври да го откажете понатамошното користење на Ubisoft+ (во случај да не сакате повеќе да го користите по истекувањето на бесплатниот период).

Од стартот пред три години, Ubisoft+ прерасна во еден од најголемите гејминг сервиси кој го одржува поединечен издавач.

Помеѓу игрите кои можете да ги играте се  Assassin’s Creed: Valhalla, Watch Dogs: Legion, Ghost Recon: Breakpoint, Immortals Fenyx Rising, Rainbow Six: Siege Operators, Far Cry 6, Rayman: Legends, Child of Light, Beyond Good and Evil, ANNO 1800 и многу други.

реклама

Авион ја промаши пистата кај Монпелје и заврши во езеро

Read more

Потенцијално сценарио: Како би изгледал нуклеарниот напад на Путин во Украина?

Read more

Надал плачеше за Федерер, на крајот и Ѓоковиќ се расплака

Read more

Прво сценарио: Русите фрлаат нуклеарка, Американците одговараат и толку  - кое е второто?

Read more

Гејминг

Xbox повеќе нема да бара нон-стоп интернет конекција при играњето

Read more

Протекоа видеа од новата GTA 6

Read more

Call of Duty: Warzone 2.0 доаѓа во ноември

Read more

Авантура од мачкина перспектива носи новата игрица Stray

Read more
 

Гик

  • play_arrow

Скап е, но нема лесно да го скршите: iPhone 14 на тест на издржливост

Читај повеќе

Apple го реши проблемот со камерата со ново ажурирање

Читај повеќе

Xbox повеќе нема да бара нон-стоп интернет конекција при играњето

Читај повеќе

Летало на НАСА ќе удри во астероид: Тестираат метод за заштита на Земјата

Читај повеќе

Погледнете нагоре: Јупитер 59 години не бил поблиску до Земјата

Читај повеќе

Македонски научници освоија прво место на конференција за вештачка интелигенција

Читај повеќе
  • play_arrow

Google го откри изгледот на својот Pixel Watch

Читај повеќе

Зошто стрелките на часовникот се поместуваат во есен и пролет?

Читај повеќе
  • filter

Данска и Германија го градат најдолгиот подводен железничко-автомобилски тунел во светот

Читај повеќе