Tи се игра „змија?“

HMD го издава телефонот Nokia 3210 во ново руво, а класичниот телефон од деведесеттите пристигнува во модерна варијанта.

Новиот телефон Nokia 3210 доби модерни функции, како поддршка за 4G, како и свежи бои.

Телефонот има екран од 2,4 инчи, се напојува со процесор Unisoc T107, а се напојува од батерија од 1450 mAh. За складирање податоци, има 64GB до 128GB внатрешна меморија, како и слот за microSD.

Интересно е што новата Nokia 3210 ќе има камера од 2MP на задната страна, иако оригиналниот модел доаѓа од времето кога телефоните сè уште немаа камери.

URL

Неизбежно на телефонот ќе се инсталира популарната игра Snake („Змија“).

Новиот телефон Nokia 3210 ќе биде достапен по цена од 89 евра, а се очекува да биде пуштен во продажба до крајот на мај.

Тагови
реклама

Се појави нов сој на коронавирусот

Read more

Илон Маск: Во иднината нема да има телефони

Read more
Брзи и лесни летни рецепти

Готвење за двајца: Брзи и лесни летни рецепти

Read more

Грешки во готвењето што го расипуваат вкусот на полнетите пиперки

Read more

Мобилни

Пеколно лето: Зошто е важно да го заштитите телефонот од прегревање?

Read more

Huawei е новиот лидер во продажба на смартфони на преклоп

Read more

Познати спецификациите на смартфоните Honor 200 и Honor 200 Pro

Read more

Poco F6 и F6 Pro се појавија на пазарот

Read more
 

Гик

Илон Маск: Во иднината нема да има телефони

Читај повеќе

Астрономите за прв пат посведочија будење на црна дупка

Читај повеќе

Apple најави голема промена за iOS 18

Читај повеќе

Google предупредува: Не паѓајте на оваа измама!

Читај повеќе

Apple го прекина развојот на Vision Pro 2, догодина ќе претстави подостапен модел

Читај повеќе

Научниците открија илјадници тони замрзната вода на Марс

Читај повеќе

TikTok ја претстави апликацијата Whee слична на Instagram

Читај повеќе

Пеколно лето: Зошто е важно да го заштитите телефонот од прегревање?

Читај повеќе

Apple планира потенки iPhone, MacBook Pro и Apple Watch

Читај повеќе