Испорачан последниот произведен Bugatti Divo

Bugatti го достави и последниот произведен примерок од моделот Divo.

Испораката на Bugatti Divo започна во август 2020 година, а сега е завршена. Последниот примерок од вкупно 40 произведени aвтомобили е доставен на неговиот сопственик.

Последниот примерок од моделот Divo го краси традиционалниот изглед благодарение на Bugatti EB 110 LM во сина боја кој е произведен во чест на последниот официјален Le Mans фабрички тркачки автомобил.

Доби златни фелни кои се контраст на синиот карбон, а во внатрешноста преовладува French Racing сина и Deep сина боја, како и сиви мат карбонски елементи.

Bugatti Divo беше претставен на изложбата на автомобили во Pebble Beach 2018 година и тогаш беше најскапиот модел со цена од 5 милиони евра.

Divo го доби името според францускиот возач Алберт Диво, а секој од примероците е уникатен.

Го движи 8,0-литарски quad-turbo W16 мотор кој развива 1.479 КС и достигнува максимална брзина од 380 км/ч.

Тагови
реклама

Позата 69 е минато, секс позата 77 е новиот предизвик

Read more

Сведоци на Илинденското востание: Каква Бугарија, рече Питу Гули, за Македонија излеговме!

Read more

Доктор Дре „тежи“ 800 милиони долари, а ќерка му е бездомничка

Read more

Зошто мажите треба да ејакулираат барем 21 пат месечно?

Read more

Авто новости

Renault го претстави ограничениот модел Clio Lutecia

Read more

Како да препознаете дали на бензиската пумпа ви точат штетно гориво од „последните резерви“?

Read more

Пијан возач заспа возејќи Tesla, автомобилот му го спаси животот

Read more

Насмеј се, ќе те сликаат за казна од 240 евра

Read more
 

Автомобили

  • play_arrow
  • filter

Мистеријата е откриена: Пристигна Aprilia Tuareg 660

Читај повеќе
  • filter

Renault го претстави ограничениот модел Clio Lutecia

Читај повеќе

Како да препознаете дали на бензиската пумпа ви точат штетно гориво од „последните резерви“?

Читај повеќе
  • play_arrow

Пијан возач заспа возејќи Tesla, автомобилот му го спаси животот

Читај повеќе

Насмеј се, ќе те сликаат за казна од 240 евра

Читај повеќе
  • play_arrow

Audi RS3 Sedan постави нов рекорд на патеката во Нирбургринг

Читај повеќе
  • play_arrow

Руските мајстори со нов подвиг: Направија дизел мотор да работи на бензин

Читај повеќе
  • play_arrow

Како да направите камера за во автомобил од стар смартфон?

Читај повеќе

Како да ја намалите потрошувачката и да заштедите на гориво?

Читај повеќе