Излезе официјалниот трејлер за „Loki“

„Loki“ е новата серија на Disney+ која е за истоимениот лик од стриповите на Marvel. Сега таа го доби и официјалниот трејлер.

Настаните во серијата се одвиваат после случувањата во филмот „Avengers: Endgame“ од 2019 година.

Режисер на првата сезона е Кејт Херон, додека сценариото е на Мајкл Валдрон кој е и продуцент.

Том Хидлстон ја репризира улогата на Локи од филмовите, додека во другите улоги се појавуваат и Овен Вилсон, Гугу Мбата-Ро и Вуни Мосаку.

Снимањето на серијата почна лани во јануари, по што беше прекинато поради пандемијата. Продолжи во септември, а заврши во декември.

Премиерата на „Loki“ е закажана за 11 јуни и тоа со 6 епизоди. Една еписода тртае од 40 до 50 минути.

Моментално Disney+ работи и на втората сезона.

Remote video URL
Тагови
реклама

Принцот Филип беше против разводот на Чарлс и Дијана: Никој со здрав разум не би ја оставил за Камила

Read more

Текстилниот сектор пред колапс

Read more

Американски водител: Бил Гејтс мисли дека е Бог

Read more

Кои се голите девојки уапсени во Дубаи и кој стои зад сето тоа?

Read more

Филм & ТВ

Бенедикт Камбербач мисли дека бил нулта ковид пациент

Read more

Сè што е погрешно со „Prince of Persia“

Read more

На Netflix доаѓа серија за еден од најпознатите сериски убијци

Read more

Топ 10 грешки во „Twilight“ филмовите

Read more
 

Сцена

Бенедикт Камбербач мисли дека бил нулта ковид пациент

Читај повеќе
  • play_arrow

Сè што е погрешно со „Prince of Persia“

Читај повеќе
  • play_arrow

На Netflix доаѓа серија за еден од најпознатите сериски убијци

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 грешки во „Twilight“ филмовите

Читај повеќе
  • play_arrow

50 работи кои веројатно не ги знаете за „Dexter“

Читај повеќе
  • play_arrow

Објавен вториот трејлер за „Cruella“ со Ема Стоун како негативец

Читај повеќе
  • play_arrow

Излезе трејлер за новата серија „Jupiter's Legacy“

Читај повеќе
  • filter

Девет филмови што не може да ги изгледате докрај

Читај повеќе
  • play_arrow

„Godzilla vs. Kong“ експресно доби искрен трејлер

Читај повеќе