Извлечени 5.000 парчиња муниција од потонат брод од Втора светска војна

Од потонат карго брод во Феодисијскиот Залив кај Крим нуркачка екипа извадила околу 5 илјади парчиња муниција.

Нуркачите оствариле 85 нуркања при што на површината извадиле 18 илјади предмети, од кои повеќе од 5 илјади биле муниција.

Бродот потонал за време на Втората светска војна.

реклама

Чек дис аут

Подемот и падот на Ден Билзеријан – Кралот на Instagram

Read more

За спомен од корона - поштенски марки од тоалетна хартија

Read more

Нов Гинисов рекорд за најголема фонтана

Read more

Јапонски морбиден изум: Тросед кој се претвора во ковчег

Read more

Нови видеа

play_arrow

Десетте најголеми ривалства во фудбалот во овој момент

Read more
play_arrow

Подемот и падот на Ден Билзеријан – Кралот на Instagram

Read more
play_arrow

Нов Гинисов рекорд за најголема фонтана

Read more
play_arrow

Објавен трејлерот за „The Midnight Sky“ со Џорџ Клуни во главната улога

Read more
play_arrow

10 најстрашни сцени од серии на Netflix

Read more
play_arrow

Тренинг за целото тело: Согорете 200 калории за 10 минути

Read more
play_arrow

Десетте најголеми црни дупки откриени досега

Read more
play_arrow

Искрен трејлер за „Mean Girls“

Read more
play_arrow

Што има во внатрешноста на iPhone 12?

Read more
play_arrow

Објавен трејлерот за новата комедија „The Very Excellent Mr. Dundee“

Read more
play_arrow

10-минутни утрински вежби за целото тело

Read more
play_arrow

Протест во Берлин против заострените рестриктивни мерки поради епидемијата на COVID-19

Read more