Јога вежби за ублажување на болките во грбот

А.С.
/ 28.02.2023 / 17:12

Седечкиот начин на живот придонесува за лошо држење на телото и болки во грбот, особено ако работите на компјутер.

Јога вежбите се одлични за да ја надоместите штетата од неправилното седење и да се научите правилно да го држите телото и да ја спречите понатамошната болка и штета.

реклама

Фит

Како да ја остварите целта од ефикасни 10.000 чекори дневно?

Read more

Три промени во исхраната со кои ќе ослабете до лето

Read more

Како една шолја топло чоколадо може да помогне во губењето тежина?

Read more

Вежба која жените над 40 години треба да ја прават секој ден

Read more

Нови видеа

play_arrow

Времеплов: 33 години од највредниот пенал на Дарко Панчев

Read more
play_arrow

7 најкатастрофални трансфери со кои фудбалерите си ги уништиле кариерите

Read more
play_arrow

Rammstein направи спектакл во Белград

Read more
play_arrow

Скопје за време на Прва светска војна

Read more
play_arrow

7 најдобри фудбалски сезони на сите времиња

Read more
play_arrow

15 најмистериозни подводни аномалии

Read more
play_arrow

Топ 15 најстрашни туристички атракции

Read more
play_arrow

Топ 20 мегапроекти што ќе бидат завршени во 2024 година

Read more
play_arrow

Каде најчесто грешиме со јадењето протеини?

Read more
play_arrow

Подемот и падот на првиот вегански фудбалски клуб

Read more
play_arrow

Топ 15 најморничави напуштени градови

Read more
play_arrow

Кружен ток не е за секој

Read more