Каде најчесто грешиме со јадењето протеини?

А.С.
/ 14.05.2024 / 16:53

Јадењето повеќе протеини може да го зајакне вашиот метаболизам, да ви помогне да ги зајакнете мускулите и да ги намалите телесните масти. Ова прави протеинот да изгледа како „мамење“ во светот на диетите што ги тера повеќето луѓе да размислуваат едноставно: протеините се добри, мастите лоши и јаглехидратите уште полоши. Не само што ова не е точно, туку всушност постојат многу начини на кои протеинот може да доведе до зголемување на маснотиите, незадоволство од вашата исхрана и намалени атлетски перформанси.

реклама

Фит

7 знаци дека сте станале фитнес зависник и веќе на сите им сте преку глава

Read more

3 едноставни чекори како да ослабите 10 килограми

Read more

5 работи кои се забранети после 5 попладне ако сакате да ослабете

Read more

Кој дел од телото најчесто прв го губи салото?

Read more

Нови видеа

play_arrow

Скопје за време на Прва светска војна

Read more
play_arrow

7 најдобри фудбалски сезони на сите времиња

Read more
play_arrow

15 најмистериозни подводни аномалии

Read more
play_arrow

Топ 15 најстрашни туристички атракции

Read more
play_arrow

Топ 20 мегапроекти што ќе бидат завршени во 2024 година

Read more
play_arrow

Каде најчесто грешиме со јадењето протеини?

Read more
play_arrow

Подемот и падот на првиот вегански фудбалски клуб

Read more
play_arrow

Топ 15 најморничави напуштени градови

Read more
play_arrow

Кружен ток не е за секој

Read more
play_arrow

15 најмистериозни езера во светот

Read more
play_arrow

30-минутни интензивни вежби за совршени нозе

Read more
play_arrow

Балканско-Кавкаска песна на Евровизија

Read more