Мода & Стил

Како стапалата да изгледаат помали?

Како стапалата да изгледаат помали?

Жените коишто носат поголем број на чевли, сакаат нивните стапала да изгледаат помали. Ви откриваме какви грешки правите кога купувате чевли и решенија кои ќе ви помогнат вашите стапала визуелно да изгледаат помали.
Read more
Се враќаат во мода: Каубојките хит оваа есен

Се враќаат во мода: Каубојките хит оваа есен

Есента ќе пристигне дур да трепнеме, а ние треба да ја дочекаме подготвени.
Read more
Кратете ја косата во зависност од нејзината должина

Кратете ја косата во зависност од нејзината должина

Ако сакате да имате убава, негувана коса, важно е да знаете колку често треба да ги кратите краевите. Еве што ве советуваат фризерите.
Read more
Модни митови кои треба да ги заборавитe

Модни митови кои треба да ги заборавитe

Познати се неколку модни правила, но во последно време модните трендови ги рушат овие митови. 
Read more
Модната куќа Versace се извини на Кина поради грешката

Модната куќа Versace се извини на Кина поради грешката

Луксузниот бред Versace се извини откако серија маици предизвика остри критики на социјалните мрежи во Кина.
Read more
Смели модни приказни за почеток на 16-ти Моден викенд Скопје

Смели модни приказни за почеток на 16-ти Моден викенд Скопје

Моден викенд Скопје по 16-ти пат ги собра на едно место љубителите на модата, како единствена платформа за презентација на младите дизајнери кои се стремат да станат следните познати имиња на македонската модна сцена, но и место каде од
Read more
Дали овие патики се новиот моден хит за следната година?

Дали овие патики се новиот моден хит за следната година?

Добро е познато дека модните трендови се менуваат од година во година, а добар приказ за тоа се необичните патики, кои шпанската модна марка „Loewe“,  планира следната година да ги пушти во продажба.
Read more
Louis Vuitton прогласен за највреден моден бренд во светот

Louis Vuitton прогласен за највреден моден бренд во светот

Францускиот луксузен моден бренд Louis Vuitton прогласен е за највредна модна марка во светот според оценките на глобалниот консултантски бренд, Interbrend.
Read more
Емили Рајтаковски нападна моден магазин бидејќи и ги намалил градите на Фотошоп

Емили Рајтаковски нападна моден магазин бидејќи и ги намалил градите на Фотошоп

Една од најпознатите светски манекенки Емили Рајтаковски многу пати досега се соочуваше со проблеми поради големината на своите гради, кои не се вклопуваат во идеалните пропорции за снимање и ревии.
Read more
Брада со стил
play_arrow

Брада со стил

Во најстарите времиња, брадите служеле за заштита, топлење на лицето, па дури и за заплашување на противникот. А денеска брадата е популарен елемент во имиџот на мажите, што жените го сметаат за особено привлечен. 
Read more
реклама

Ги забележавте ли синоќа светлечките објекти на небото?

Read more

Eврокомесарот ја протна идејата да се поттурнат преговорите со Албанија

Read more

Четири хороскопски знаци на кои мај им носи среќа во љубовта

Read more

За да ја задоволи сопругата, Србин направи куќа која се врти

Read more