Модни митови кои треба да ги заборавитe

Познати се неколку модни правила, но во последно време модните трендови ги рушат овие митови. 

Мит: Oвие парчиња облека стојат само на слаби и високи девојки.

Вистина: Ако нешто не ви прилега, во 99% од случајот причината е поради тоа што кројот не ви одговара.

Мит: Дезените со големи детали се наменети за крупните жени и обратно.

Вистина: Овој мит се сведува на претходниот- добриот дезен е добар дезен, без оглед на величината, вклучувајќи ги и хоризонталните линии.

Мит: Колку пари, толку музика.

Вистина: Цената не е нужно показател за квалитет. Најважно е да знаете да направите разлика помеѓу она што изгледа евтино и нешто што изгледа фенси, без разлика дали станува збор за облека, чевли или накит.

Мит: Половината и фигурата најдобро се истакнуваат со каиш.

Вистина: Наместо тоа, повеќе ќе привлечете внимание со кратка кожна јакна која ќе ја облечете врз фустанот.

Мит: Високите потпетици се пософистицирани од балетанките.

Вистина: Влезете во било кој шопинг центар и ќе видите дека сè е прашање на стилот. Балетанките можат да изгледаат еднакво убаво како високите потпетици.

реклама

Бон Џови и покрај богатството пет дена неделно мие садови во ресторан

Read more

Русите објавија снимка од протерувањето на британскиот разурнувач

Read more

Најчестите грешки на возачите за време на летниот одмор

Read more

Џон Мекафи, творецот на антивирусната програма, пронајден мртов во затвор

Read more

Мода & Стил

Како стапалата да изгледаат помали?

Како стапалата да изгледаат помали?

Read more
Се враќаат во мода: Каубојките хит оваа есен

Се враќаат во мода: Каубојките хит оваа есен

Read more
Кратете ја косата во зависност од нејзината должина

Кратете ја косата во зависност од нејзината должина

Read more
Модни митови кои треба да ги заборавитe

Модни митови кои треба да ги заборавитe

Read more
 

Кајгана ТВ

Песните на Балашевиќ влегоа во српските учебници за музичка култура

Читај повеќе

Почина пејачот Кичо Слабинац

Читај повеќе
  • play_arrow
Сите се експерти за корона вирус, фејл компилација

Сите се експерти за корона вирус, фејл компилација

Читај повеќе
Фудбалери кои одбиле да заминат од клубот – мудар потег или најголемата грешка во кариерата?

Фудбалери кои одбиле да заминат од клубот – мудар потег или најголемата грешка во кариерата?

Читај повеќе
Како изгледаше одбојкарското славје на Србија среде Париз

Како изгледаше одбојкарското славје на Србија среде Париз

Читај повеќе
Интер моќно со Лече во ревија на убави голови

Интер моќно со Лече во ревија на убави голови

Читај повеќе
„Чук, чук, отворете ми!“

„Чук, чук, отворете ми!“

Читај повеќе
Како стапалата да изгледаат помали?

Како стапалата да изгледаат помали?

Читај повеќе
Одложете ја појавата на бели влакна со помош на овие намирници

Одложете ја појавата на бели влакна со помош на овие намирници

Читај повеќе