Кајгана ве води на музичкиот спектакл Skopje Calling

Кајгана, во соработка со Авалон Продукција, ве води на првото издание на музичкиот спектакл Skopje Calling, со светски познатиот диџеј и продуцент Дејвид Гета, како хедлајнер. 

На 5 јуни (недела) под името Skopje Calling, на Градскиот стадиион арената „Филип Втори“, ќе се одржи музички спактакл со една од најголемите глобални ѕвезди на денешницата, Дејвид Гета. Гета важи за музичар што ги прави едни од најдобрите забави во светот како диџеј, и најголемите хитови како продуцент во соработка со Ријана, Мадона, Естел, Бритни Спирс, Ники Минаж и многу други.

[jw: https://www.youtube.com/watch?v=uO59tfQ2TbA]

Пред Гета како специјален гостин ќе настапи Робин Шулц, еден од најактуелните диџеи во последниве неколку години и сигурно највртениот артист во последниве неколку месеци на сите светски радио станици. Тој ќе изведе 90 минутен сет со најголемите денс хитови со кои ги освои светските топ листи, водечките фестивали и клубови ширум светот.

[jw: https://www.youtube.com/watch?v=bvC_0foemLY]

На овие ѕвезди ќе им се придружи и една дама од Албанија - Последната голема светска музичка сензација, Ера Истрефи, која во изминативе неколку месеци својата светска популарност ја доживеа со мегахитот „Bonbon“ (речиси 55 милиони прегледи на Јутјуб), што резултираше со потпис на најголемиот музички лејбел Ultra Music. 
Мегапопуларната Ера Истрефи за прв пат ќе настапи пред македонската публика, а нејзиниот настап е предвиден пред оној на Робин Шулц. 

[jw: https://www.youtube.com/watch?v=cedoBlUvBlI&app=desktop]

Шоуто наречено Skopje Calling ќе започне со настап на локални диџеи, како и новата француска диџеј ѕвезда Kungs. 

Десет наши среќни читатели ќе добијат гратис влезници за ова шоу, а сè што треба да направите е да го оставите вашето име и презиме во коментар под статијата на нашата Facebook страна или тука, под самата објава.

ДОПОЛНУВАЊЕ:

Наградната игра е завршена, а добитници на по една влезница за утрешниот музички спектакл се:

1. Сања Петрушовска

2. Давид Никиќ

3. Симона Кулевска

4. Самир Незироски

5. Марија Радеска

6. Сара Стоименовска

7. Мартин Костадиновски

8. Кире Јанчевски

9. Катерина Софрониевиќ

10. Владимир Илиев

Вашите имиња ќе бидат на список на влезот на арената Филип Втори, пред почетокот на Skopje Calling. Задолжително понесете со вас документ за идентификација. Честитки и имајте добра журка! :)

реклама

Новиот играч на Јувентус полни батерии на Охридското Езеро

Read more

Скопјанец организирал фудбалски турнир непочитувајќи ги мерките за заштита од COVID-19

Read more

Чеферин: Во иднина нема да се повтори Ф8 форматот

Read more

Малку допири, многу уживање: Идеална секс поза за летните денови

Read more

МК сцена

„Mayhem“ го одложи настапот во Скопје за 2021 година

Read more

Влатко Стефановски: Нас први нè укинаа и последни ќе ни дозволат да работиме

Read more

Прво издание на фестивалот „Крај Вардарот Џез“ во МКЦ парк

Read more

Објавена првата книга за современа македонска музика на англиски јазик - „Press & Play“ на Ненад Георгиевски

Read more

Сцена

Disney го згасна брендот „20th Century Fox“

Читај повеќе
  • play_arrow

Искрен трејлер за „Starship Troopers“

Читај повеќе
  • play_arrow

Научно-фантастичната серија „Raised by Wolves“ доби нов трејлер

Читај повеќе

Двејн Џонсон втора година по ред најплатен актер во светот

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најдобри борбени сцени со Киану Ривс

Читај повеќе

Џаред Лето ќе го глуми Енди Ворхол

Читај повеќе

Антонио Бандерас позитивен на коронавирусот: Роденденот го славам во карантин

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе
  • filter

Среќен роденден, Антонио Бандерас!

Читај повеќе