Како да го намалите стомакот: Тренинг за мажи над 40 години

На која било возраст, никогаш не е доцна да почнете да вежбате и да ја земете контролата врз своето тело во свои раце.

Ако влеговте во четвртата деценија од животот, можеби ја немате истата кондиција или издржливост како некогаш. Но, откако ќе се раздвижите и ќе го најдете вашето темпо за вежбање, време е за зајакнување на мускулите.

Најчестиот проблем кај мажите на оваа возраст е стомакот. Ова видео на доктор Ентони Балдузи од Fit Father Project ќе ви покаже по кој систем треба да вежбате за да ги добиете посакуваните резултати.

реклама

Фит

Утрински стомачни на празен стомак

Read more

СЗО: Возете велосипед, здраво е

Read more

Колку протеини треба да внесувате дневно?

Read more

Неделен план со вежби за слабеење за мајки

Read more

Нови видеа

play_arrow

Осврт на „Музеј на невиноста“ од Орхан Памук

Read more
play_arrow

Погледнете го трејлерот за видеоиграта Project Cars 3

Read more
play_arrow

5 рецепти за крофни

Read more
play_arrow

Фејл компилација: Матуранти 2020

Read more
play_arrow

Како да го избришете профилот на Zoom?

Read more
play_arrow

Идеја за појадок: Вкусен тост со авокадо

Read more
play_arrow

Утрински стомачни на празен стомак

Read more
play_arrow

10 најскапи откази на фудбалски менаџери

Read more
play_arrow

Гејмерски рекорди кои најверојатно никогаш нема да бидат срушени

Read more
play_arrow

Каролина Куркова ги споделува домашните рецепти за убавина

Read more
play_arrow

Колку протеини треба да внесувате дневно?

Read more
play_arrow

Научната фантастика како инспирација за денешните роботи

Read more