Како да го „натерате“ партнерот да ве слуша?

Мажите едноставно не знаат да слушаат, но со помош на овие едноставни „финтици“ ќе ве сослушаат внимателно.

Не разговарајте додека е фокусиран на нешто друго

Еве зошто: мостот на комуникација помеѓу двете хемисфери во машкиот мозок е помал во однос на женскиот мозок. Мултитаскингот не им оди од рака.

Прашајте го за мислење

Секој пат кога ќе започнете разговор барајќи совет или мислење за одредена тема, неговиот мозок автоматски го означува како нешто важно, така што тој внимателно ќе ве слуша. 

Преминете на главното

Слушањето на вибрациите на женскиот глас за мажите е комплексно, па затоа го користат делот од мозокот со кој интерпретираат музика. Бидете директни, за да го разбере она за кое зборувате.

реклама

Костовски: Правдата за стечајот на „Еуростандард банка“ ќе ја барам надвор од земјата

Read more

Instagram убавица: Ерјона Сулејмани

Read more

Кога кај нас вака: Велосипедска патека долж брегот во Турција, #НаТочак апелира за вакви промени и во Македонија

Read more

Најголемата грешка при носењето заштитна маска

Read more

Љубов и секс

Четири хороскопски знаци кои важат за најжешки во кревет

Read more

Малку допири, многу уживање: Идеална секс поза за летните денови

Read more

Не е до оргазмот: Зошто сексот нѐ прави среќни?

Read more

Колку калории се трошат за време на сексот?

Read more

Магазин

  • filter

Што кажува вашиот фрижидер за вас?

Читај повеќе

Истражување: Ниту карантин во текот на пандемија не спречува неверство

Читај повеќе
  • play_arrow

Anthenea, првиот пловен луксузен еко-хотел на соларна енергија

Читај повеќе
  • play_arrow

Готово за 10 минути: Четири рецепти за брз ручек

Читај повеќе
  • play_arrow

Хормонски дисбаланс кај жените: Како да го решите на природен начин?

Читај повеќе

Четири хороскопски знаци кои важат за најжешки во кревет

Читај повеќе

Кога кај нас вака: Велосипедска патека долж брегот во Турција, #НаТочак апелира за вакви промени и во Македонија

Читај повеќе

Секој шести руски работодавач го гледа хороскопскиот знак на потенцијалните работници

Читај повеќе

Најголемата грешка при носењето заштитна маска

Читај повеќе