Како да направите јапонски специјалитети во вашата кујна?

Ако сте љубители на јапонската кујна, но не знаете како се подготвуваат нивните традиционални јадења, во приложеното видео ви се прикажани неколку едноставни рецепти.

На каналот Tasty на Youtube можеме да видиме неколку рецепти за подготовка на вкусна домашна јапонска храна, која нема да ве остави рамнодушни.

Доколку сакате да пробате нешто ново и несекојдневно, погледнете го видеото, па изненадете ги најблиските.

реклама

Рецепти

Рецепт на денот: Пролетни крокети од компири

Read more

Мезе на денот: Потпечени лепчиња со лук и моцарела

Read more

Instagram кралица: Овошна пица

Read more

Како да испечете пиле како професионалец?

Read more

Нови видеа

play_arrow

Како се снајде најбрзиот Mégane на патеката во Нирбургринг?

Read more
play_arrow

Мезе на денот: Потпечени лепчиња со лук и моцарела

Read more
play_arrow

Објавен трејлерот за петтата сезона на „Queer Eye“

Read more
play_arrow

Топ 10 преземања на фудбалски клубови што завршија неславно

Read more
play_arrow

Instagram кралица: Овошна пица

Read more
play_arrow

Запален автобус низ улиците на Санкт-Петербург

Read more
play_arrow

Парк во Бруклин со креативно решение за уживање во социјално дистанцирање

Read more
play_arrow

За сериозни: „Spartacus“ вежби за обликување тело

Read more
play_arrow

Сè што е погрешно со „Spies in Disguise“

Read more
play_arrow

Зошто е добро да се исплачете?

Read more
play_arrow

Како да направите Facebook страница за вашиот бизнис?

Read more
play_arrow

Погледнете го трејлерот за последната сезона на „13 Reasons Why“

Read more