Како да си ја сакате работата?

Во совршен свет, кога го бираме нашето занимање или работно место, би имале само два прироритета на ум: да најдеме работа во која уживаме и која ни носи финансиски приходи доволни за да се покријат материјалните потреби во разумни граници.

Но, за да размислуваме толку слободно, треба да сме емоционално избалансирани на начин на кој малкумина од нас се. Во реалноста, кога бираме занимање, најчесто нѐ прогонуваат три дополнителни приоритети.

Погледнете го видеото на The School of Life и преиспитајте се.

реклама

Чек дис аут

Кои се 15-те најбрзи авиони во светот?

Read more

Стјуардеса стана интернет сензација откако ослабе 100 килограми

Read more

Бизарни американски закони: Забрането одење наназад, лажни мустаќи во црква...

Read more

Село заробено во минатото е прогласено за најубаво во светот

Read more

Нови видеа

play_arrow

Кои се 15-те најбрзи авиони во светот?

Read more
play_arrow

Зошто Сонцето не може да ја загрее вселената?

Read more
play_arrow

Фејл компилација: Кога не ти е денот

Read more
play_arrow

Десетте најголеми црни дупки откриени досега

Read more
play_arrow

Враќање во форма: Едноставен тренинг за почетници

Read more
play_arrow

7 земји од кои се очекува да имаат поквалитетен фудбал

Read more
play_arrow

7 фудбалери на кои им паднаа акциите оваа сезона

Read more
play_arrow

Официјален трејлер за мини-серијата Transatlantic

Read more
play_arrow
Шест рецепти за љубители на лута и зачинета храна

Шест рецепти за љубители на лута и зачинета храна

Read more
play_arrow

Што ако човештвото престане да војува?

Read more
play_arrow

Фудбалерите на Баерн читаат пцовки, закани и навреди кои ги добиваат на интернет

Read more
play_arrow

Кои се најплатените фудбалери во секој клуб во Премиер лига?

Read more