Како изгледа тестирањето за COVID-19 на грчката граница со Бугарија?

Туристи од цела Европа вчера ја преплавија грчко-бугарската граница кај преминот Промахонас каде редици возила чекаа додека на границата се правеа тестирања за COVID-19.

Околу 70% од пристигнатите биле тестирани со „паметен алгоритам“, соопшти Националната служба за јавно здравје на Грција.

Целта е да се примат што е можно повеќе туристи, но и да се осигура нивната и безбедноста на локалното население.

реклама

Живот

Шест трикови како да научите да читате говор на тело

Read more

Интересни факти за бебињата родени во август

Read more

Туристичките места пливаат во отпад: Каде да се впери прстот?

Read more

Промени кои може да ги направите уште денеска за позелена иднина

Read more

Нови видеа

play_arrow

Шест трикови како да научите да читате говор на тело

Read more
play_arrow

Анти-корона меур - бизарен дизајн на заштитен шлем

Read more
play_arrow

Предлог за 10-минутно утринско вежбање

Read more
play_arrow

Четири рецепти за мезиња со јајца

Read more
play_arrow

Едноставни вежби за нозе за почетници

Read more
play_arrow

Три рецепти за пилешко со пармезан

Read more
play_arrow

Со инвалидска количка направил застој во тунел

Read more
play_arrow

10 изненадувања во оваа сезона на Премиер лигата

Read more
play_arrow

Искрен трејлер за „E.T. the Extra-Terrestrial“

Read more
play_arrow

Шест совети како да станете неодоливо шармантни

Read more
play_arrow

Зошто мојата мачка спие крај моите стапала?

Read more
play_arrow

Вежбање наутро или навечер: Што е поефикасно?

Read more