Како ќе патуваме со авион во ковид иднината?

Од сите индустрии врз кои се одрази пандемијата со коронавирусот, авиоиндустријата е најтешко погодена.

Според Меѓународната асоцијација за авионски сообраќај, приходите од авиопатници се проценува дека паднале за 300 милијарди од 2019 година.

Во корона иднината на социјално дистанцирање, авионите не се дизајнирани за да може патниците да се оддалечени 1,5 до 2 метри.

Сепак, авиокомпаниите преземаат драстични мерки и спроведуваат строги хигиенски мерки за да привлечат повеќе патници во време кога луѓето стравуваат да патуваат со авион.

реклама

Живот

Истражување: Ниту карантин во текот на пандемија не спречува неверство

Read more

Кога кај нас вака: Велосипедска патека долж брегот во Турција, #НаТочак апелира за вакви промени и во Македонија

Read more

Секој шести руски работодавач го гледа хороскопскиот знак на потенцијалните работници

Read more

Кои хороскопски знаци важат за уредни, а кои уживаат во хаос?

Read more

Нови видеа

play_arrow

Готово за 10 минути: Четири рецепти за брз ручек

Read more
play_arrow

Седум фудбалски менаџери кои воделе клуб и репрезентација истовремено

Read more
play_arrow

Разумни трансфери: Барселона

Read more
play_arrow

Сè што е погрешно со „Hustlers“

Read more
play_arrow

Пронајдена карстна дупка каде терористите на ИСИС фрлале тела

Read more
play_arrow

10 фудбалски легенди кои ќе се пензионираат до следната сезона

Read more
play_arrow

Што ќе се случи ако не јадете ништо цели седум дена?

Read more
play_arrow

Несекојдневна глетка: „Стампедо“ од делфини во Калифорнија

Read more
play_arrow

Проверете си го знаењето: Ова се седумте најчести научни урбани митови

Read more
play_arrow

Зошто смртоносни вируси преминуваат од животни на луѓе?

Read more
play_arrow

Десетте најпонижувачки порази во историјата на Лигата на шампиони

Read more
play_arrow

Како да го зголемите нивото на тестостерон на природен начин?

Read more