Како Марк Волберг со исцрпна диета се здебели за филмска улога

Познатиот холивудски актер Марк Волберг неодамна гостуваше во „The Tonight Show“ на Џими Фалон каде откри како изгледал процесот на зголемување на телесната тежина за улогата, опишувајќи го целото искуство како „многу тешка задача“.

50-годишниот актер мораше да се здебели поради улогата во филмот „Father Stu“, поради што внесувал минимум 11.000 калории на ден.

„Во првите две недели од диетата консумирав околу 7.000 калории на ден, а вторите две недели околу 11.000 калории на ден. Воопшто не беше забавно. Тоа е многу тешка задача. Слабеењето е различно - намалете го внесувањето на храна и редовно вежбајте Но, ова... Дури и кога сте сити, мора да продолжите да јадете. На пример, јадев на секои три часа за да се здебелам“, рече актерот.

Remote video URL

Тој додаде дека на постарите луѓе им е многу потешко да се здебелат и ослабат, наведувајќи го метаболизмот како главна пречка: „Но, чекав шест години за да го снимам овој филм. Имавме само 30 дена за да го снимиме, морав да работам напорно за сè да оди според планот“.

Неговиот личен готвач Лоренс Дјуран на почетокот на јули откри како точно изгледале оброците на актерот:

„Рано наутро, околу 4-5 часот, јадеше четири јајца - пред појадок. Потоа одише да тренира еден час, а потоа се враќаше и јадеше осум јајца, шест парчиња сланина, чаша ориз, две лажици маслиново масло и протеински шејк. Потоа, три часа подоцна јадеше телешко месо и друга чаша ориз. За три часа повторно јадеше, половина пржено пилешко и уште една чаша ориз. После тоа, јадеше свински кременадли, лосос и уште ориз. Денот го завршуваше со голем оброк кој се состоеше од стек, риба, морски плодови и зеленчук“, објасни Дјуран.

Волберг, кој е поранешен рапер, од музичките во филмските води се префрли со дебито во во 1994 година, а потоа се прослави со „The Perfect Storm“ (2000), „Planet of the Apes“ (2001), „The Italian Job“ (2003), „The Departed“ (2006), „The Fighter“ (2010), „The Other Guys“ (2010), „Ted“ (2012), „Transformers: Age of Extinction“ (2014), „Ted 2“ (2015), „Daddy's Home“ (2015), „Daddy's Home 2“ (2017) и „Transformers: The Last Knight“ (2017).

реклама

Порно ѕвезда ги открива најголемите лаги за индустријата за возрасни

Read more

Роналдо ја открива програмата на која ги должи неверојатното тело и форма

Read more

Три хороскопски знаци кои ги чека голема среќа во август

Read more

Интересни факти кои веројатно не ги знаете за машкиот оргазам

Read more

Филм & ТВ

Најлошите филмови снимени според бестселери

Read more

Никол Кидман непрепознатлива за новата улога во серијата „Roar“

Read more

По 21 година, Македонија се враќа во Венеција со „Вера сонува за морето“

Read more

Овој филм на Netflix има 75 милиони прегледи за помалку од еден месец

Read more
 

Сцена

  • play_arrow

Почина Дасти Хил, басистот на Зи-Зи Топ

Читај повеќе
  • play_arrow

Најлошите филмови снимени според бестселери

Читај повеќе

Никол Кидман непрепознатлива за новата улога во серијата „Roar“

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

„Чувај ме“ е новата песна на култниот македонски бенд „Д.Н.О“

Читај повеќе

По 21 година, Македонија се враќа во Венеција со „Вера сонува за морето“

Читај повеќе
  • play_arrow

Уште еднаш, овојпат без солзи: „Архангел“ се поезијата на Скопје

Читај повеќе
  • play_arrow

Овој филм на Netflix има 75 милиони прегледи за помалку од еден месец

Читај повеќе
  • play_arrow

Објавен тизерот за последната сезона на „La Casa de Papel“

Читај повеќе
  • play_arrow

Трејлерот за последната сезона на „The Walking Dead“ е прилично брутален

Читај повеќе