Фудбал
ПРЕМИЕР ЛИГА 2019/20

Како Пеп Гвардиола ги тролаше судиите по поразот од Ливерпул?

10. ноември 2019 - 20:11 | А.С.

Ливерпул вечерва славеше против Манчестер Сити со 3:1, на големото дерби во англиската Премиер лига.

Многумина ќе го паметат овој натпревар на „Енфилд“ по судиските одлуки, а како продолжение на тоа – реакциите на Пеп Гвардиола кој вриеше покрај аут-линијата.

Ливерпул имаат девет бода предност со оваа победа, но иако беше заслужена, со оглед на доминацијата на теренот и успешноста на акциите,  неоспорно е дека Сити беа повеќе од оштетени од судиските одлуки.

Пеп не им остана должен на судиите, па по завршувањето на мечот отиде да се поздрави со ироничните зборови: „Фала ви многу. Многу.“

Тролање на годината.

Коментирај