ПРЕМИЕР ЛИГА 2019/20

Како Пеп Гвардиола ги тролаше судиите по поразот од Ливерпул?

Ливерпул вечерва славеше против Манчестер Сити со 3:1, на големото дерби во англиската Премиер лига.

Многумина ќе го паметат овој натпревар на „Енфилд“ по судиските одлуки, а како продолжение на тоа – реакциите на Пеп Гвардиола кој вриеше покрај аут-линијата.

Ливерпул имаат девет бода предност со оваа победа, но иако беше заслужена, со оглед на доминацијата на теренот и успешноста на акциите,  неоспорно е дека Сити беа повеќе од оштетени од судиските одлуки.

Пеп не им остана должен на судиите, па по завршувањето на мечот отиде да се поздрави со ироничните зборови: „Фала ви многу. Многу.“

Тролање на годината.

реклама

Бил Гејтс: Пандемијата за богатиот свет ќе заврши до 2021, за другите подоцна

Read more

Што треба да правите по секое вежбање за да стопите двојно повеќе масни наслаги?

Read more

Пет најчести лаги кои жените ги кажуваат за сексот

Read more

Арнолд Шварценегер стана дедо

Read more

Фудбал

Солскјер: Лига Европа е топ за младите играчи

Read more

Атлетико откри кои се заразените играчи, тимот сепак ќе игра во Лисабон

Read more

Фоланд: Не се плашиме, можеме да го исфрлиме Интер

Read more

Македонските претставници во Лига Европа ги дознаа противниците

Read more

Спорт

Солскјер: Лига Европа е топ за младите играчи

Читај повеќе

Атлетико откри кои се заразените играчи, тимот сепак ќе игра во Лисабон

Читај повеќе

Фоланд: Не се плашиме, можеме да го исфрлиме Интер

Читај повеќе

Македонските претставници во Лига Европа ги дознаа противниците

Читај повеќе

Слатка одмазда: Лајк од Манџукиќ за отказот на Сари

Читај повеќе
  • play_arrow

Вилијан емотивно се збогува од Челси, навивачите огорчени од трансферот кај најголемиот ривал

Читај повеќе

Атлетико Мадрид потврди два случаи на зараза со коронавирус

Читај повеќе
  • play_arrow

Сите голови на Милан во сезоната 2019/20

Читај повеќе
  • play_arrow

УФЦ нокаут како на Зангиеф од Street Fighter

Читај повеќе