Како правилно и брзо да набилдате бицепси и трицепси?

Тренинзите за билдање мускули имаат повеќекратно позитивно дејство, освен формирањето убаво градена фигура – го забрзуваат метаболизмот и ја подобруваат издржливоста и кондицијата.

Мажите најчесто се фокусираат на билдање бицепси и трицепси. Иако можеби тоа ви звучи лесно остварливо со редовно вежбање, има некои правила, но и трикови што ќе ви помогнат тоа да го направите правилно и брзо.

Доктор Ентони Балдузи од Fit Father Project - Fitness For Busy Fathers ги има сите совети за вас.

 

 

реклама

Фит

Фитнес експерт до почетници во вежбањето: Учете од моите грешки

Read more

Три кардио вежби со кои ќе ослабете исто како со трчање

Read more

10-минутни вежби за секси грб, раце и затегнати стомачни

Read more

Тренинг за мажи: Ефективни вежби за грб

Read more

Нови видеа

play_arrow

Огромен скелет од Т-Рекс се продава на аукција

Read more
play_arrow

Топ 10 најдобри сцени од „Stranger Things“

Read more
play_arrow

Кози ѝ пркосат на гравитацијата качувајќи се по брана

Read more
play_arrow

Фитнес експерт до почетници во вежбањето: Учете од моите грешки

Read more
play_arrow

Ова се десетте најпаметни трансфери направени летово

Read more
play_arrow

Како апокалипсите му го поплочија патот на човештвото?

Read more
play_arrow

Која е најдобрата тактика да се победи Ливерпул?

Read more
play_arrow

Топ 10 европски градови кои треба да ги посетите кога ќе се отворат границите

Read more
play_arrow

За сите обожаватели на Хари Потер - пристигнува новата игра „Hogwarts Legacy“

Read more
play_arrow

Како да го избришете вашиот YouTube канал?

Read more
play_arrow

Седум шокантни пресврти во видеоигри што ја сменија франшизата

Read more
play_arrow

Времеплов: 36 години од дебито на Марадона во Серија А

Read more