Како правилно треба да го полните телефонот?

Доколку прашате експерти за тоа како треба да го полните телефонот, некои ќе ви речат дека не смеете да го оставате телефонот да се полни во текот на ноќта, додека други ќе ве советуваат дека тој постојано треба да биде приклучен на полнач.

Тука сме да разјасниме неколку работи и да побиеме неколку митови. Според прикажаното видео кое го подготви тимот на The Verge, постојат два правилни начини на полнење на телефонот: 1. тој да остане на полнач вечно и 2. секогаш да се полни до отприлика 90% пред да биде изваден од полнач.

За да ви биде појасно, погледнете го објаснувањето во видеото.

реклама

Наука и технологија

Како да направите Facebook страница за вашиот бизнис?

Read more

Забрзано се топат глечерите на Антарктик и на Гренланд

Read more

Како функционираат тестовите за дијагноза на вируси?

Read more

Како да го избришете профилот на TikTok?

Read more

Нови видеа

play_arrow

Домашен тренинг: Кардио вежби за ефективно слабеење

Read more
play_arrow

Пингвини во посета на музеј

Read more
play_arrow

Полнење гориво 6.000 метри на небото

Read more
play_arrow

Искрен трејлер за серијата „Friends“

Read more
play_arrow

Њујорчани, претеравте!

Read more
play_arrow

Раперот Свормз удри во автобус и го уништи неговото Ferrari

Read more
play_arrow

Лесни вежби за истегнување на телото

Read more
play_arrow

Ја избричи брадата по 10 години и ја шокираше сопругата

Read more
play_arrow

Погледнете како да направите прекрасна градина на покривот на вашата зграда

Read more
play_arrow

Работа од дома, фејл компилација

Read more
play_arrow

Италијанското знаме го разубави миланското небо

Read more
play_arrow

Корона-робот дезинфицира по индиските улици

Read more