Како различните погони се справуваат со лизгава површина?

Не постои решение кое може да ви донесе целосна безбедност на лизгава површина, дури ниту зимските гуми или ланците. Со напредокот на целата автомобилска индустрија, на пазарот се појавија возила со различни погони, кои се приспособени за различни услови.

Очекувано е дека погонот 4х4 се снаоѓа добро во секакви услови, но постои разлика помеѓу начините на кои тој и останатите погони ги совладуваат пречките. Во ова видео можете да го видите одличниот тест кој го направи екипата од школата за рели возење Team O’Neil.

реклама

Авто-мото

Нов проект: CityHawk, електричен летачки автомобил

Read more

Како звучи холандскиот 2G суперспортски D8 GTO JD70?

Read more

Гаража од соништата

Read more

Suzuki Jimny VS Dacia Duster: Кој е побрз на опасен терен?

Read more

Нови видеа

play_arrow

Млади фудбалери кои ќе им заштедат милиони на новите клубови

Read more
play_arrow

Како да направите анкета на Twitter?

Read more
play_arrow

Што точно се случува во телото додека се топат маснотиите?

Read more
play_arrow
коали

Спасените коали се враќаат во австралиската дивина

Read more
play_arrow

10 најглупави трансфери на деценијата

Read more
play_arrow

Објавен првиот трејлер за играта „Far Cry 6“

Read more
play_arrow

10-минутни лесни вежби за затегнат задник

Read more
play_arrow

Во забавена снимка: Како делуваат различните маски за заштита од COVID-19?

Read more
play_arrow

Рецепт на денот: Хумус на турски начин

Read more
play_arrow

Да ти нацртам: Што значи безбедна дистанца од 2 метра?

Read more
play_arrow

Дуа Липа објави нов спот за „Hallucinate“

Read more
play_arrow

Коронавирус и имунитет – научно објаснето

Read more