Како се менуваше листата на најпродавани музичари од 1969 до 2019 година?

Во денешно време, купувањето музички албуми на носач на звук станува „уметност во изумирање“.

Омилената музика најчесто ја имаме и слушаме во дигитална форма, а пиратирањето никогаш не било поедноставно.

Во поглед на популарна музика, се менувале трендовите и кои правци и музичари биле најслушани и најпродавани.

Денес најчесто ја купуваме музиката олајн или ја стримуваме, па начините за пресметување кои музичари се најпродавани се менуваат.

Како се менуваше листата на најпродавани музичари од 1969 до 2019 година погледнете во ова интересно видео што го сподели Hardwired Magazine.

Што би рекол Боб Дилан, „The times they are a-changin'“.

реклама

Глетка од која застанува здивот: Диви коњи трчаат на Пелистер

Read more

СЗО препорача да се носи маска, но потребно е да биде трислојна за да ве штити од COVID-19

Read more

Како твитерџиите реагираат на 80-часовниот полициски час?

Read more

Четиригодишно дете почина по пад од трактор

Read more

Музика

Астронаутите на SpaceX слушале „AC/DC“ и „Black Sabbath“ при лансирањето

Read more

Брнабиќ: Exit ќе се одржи во август

Read more

Сиа го претстави новиот сингл „Together“

Read more

Скандал околу новиот хит на Аријана Гранде и Џастин Бибер

Read more

Сцена

Србите од 1 јули ќе може да одат во кино

Читај повеќе
  • play_arrow

[КАЈГАНА препорака] Зошто треба да ја гледате серијата „Blindspot“?

Читај повеќе

Кијану Ривс е „виновен“ за името на John Wick

Читај повеќе
  • play_arrow

Објавен трејлерот за трилер драмата „Run With The Hunted“

Читај повеќе
  • play_arrow

Емилија Кларк се враќа со хорор антологијата „Murder Manual“

Читај повеќе
  • play_arrow

„Total Recall“ слави 30 години, сите го паметат по една сцена

Читај повеќе
  • play_arrow

Зошто обожаваме да гледаме серии и филмови за криминалци?

Читај повеќе
  • play_arrow

Астронаутите на SpaceX слушале „AC/DC“ и „Black Sabbath“ при лансирањето

Читај повеќе
  • play_arrow

Погледнете го трејлерот за италијанската хорор серија „Curon“

Читај повеќе