Како се снајде моќниот GR Yaris на патеката во Нирбургринг?

Моментално најбрзиот продукциски автомобил во Б категорија низ „зелениот пекол“ помина за 8 минути и 14,93 секунди.

Со електронски ограничената брзина од 230 км/ч, GR Yaris го надмина рекордот на BMW 1M Coupé и Honda Civic Type R.

Го движи 1,6-литарски 3-цилиндричен турбо бензин мотор кој развива 261 КС и 360 Nm максимален вртежен момент.

Погледнете го видеото.

реклама

Авто новости

Ferrari оваа година ќе претстави три нови модели

Read more

Seat ја претстави освежената Ibiza

Read more

Honda ја објави првата фотографија од новиот Civic Sedan

Read more

Ова се новите Audi Q4 e-tron и Q4 Sportback e-tron

Read more

Нови видеа

play_arrow

Вежби за грбни мускули и исправување на неправилно држење на телото

Read more
play_arrow

Фејл компилација на неделата

Read more
play_arrow

Како да согорувате повеќе калории додека спиете?

Read more
play_arrow

Видеоиграта „F1 2021“ наскоро пристигнува на PlayStation, Xbox и PC

Read more
play_arrow

Како би изгледал трејлер за Македонија на ЕУРО

Read more
play_arrow

Што кога би можеле да ја сретнете помладата верзија на себе?

Read more
play_arrow

15-минутен боксерски кардио тренинг за топење калории

Read more
play_arrow

Погледнете го вториот трејлер за „Fast and Furious 9“

Read more
play_arrow

Вежби за истегнување кои може да ги правите секој ден

Read more
play_arrow

Мачката која „работи“ во продавница за автоделови

Read more
play_arrow

Зошто домашните миленици не смеат да јадат чоколадо?

Read more
play_arrow

Толпа Индијци празнуваа во Ганг и покрај пандемијата

Read more