Калиопи по смртта на обожавателка на нејзиниот концерт во Белград: Ова е најтажниот ден во мојата кариера

Вчера вечер во МТС салата во Белград беше организиран концерт на Калиопи, а непосредно пред почетокот на настанот на една жена од публиката ѝ се слоши, по што дојде брза помош, објавија српските медиуми.

Госпоѓата која пристигнала на концертот со другарките и ќерката, наеднаш изгубила свест и колабирала, поради што веднаш била повикана брза помош.

Жената, која според пишувањата, има околу 70 години, била реанимирана на лице место, но безуспешно. Жената починала, како што објави „Блиц“.

Концертот беше откажан, а посетителите евакуирани.

„Ова е најтажниот ден во мојата кариера… Денес, наместо да го славиме животот на мојот концерт, изгубивме живот… Во мое име и од целиот мој тим, изразуваме длабоко сочувство до семејството на починатата. Ова е моја прва и единствена изјава за вечерашниот немил и многу тажен настан за сите нас… Се надевам дека мојата публика ќе има разбирање за одложувањето на вечерашниот концерт… Новиот датум ќе биде објавен наскоро“, напиша Калиопи.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Kaliopi (@kaliopi_official)

Тагови
реклама

Голем месечен хороскоп за декември 2023

Read more

Ибра: Имам толку многу пари, а брат ми не успеав да го спасам

Read more

Зошто треба да јадете кисела зелка цела зима?

Read more

Откриено дека црната дупка во центарот на Млечниот Пат ги искривува времето и просторот

Read more

Музика

Spotify ја објави најпуштаната песна во 2023 година

Read more

Македонската претставничка на детската Евровизија, Тамара Грујеска, заврши на 12-то место

Read more

Поранешна манекенка го тужи Ексл Роуз за сексуален напад од пред 34 години

Read more

Калиопи по смртта на обожавателка на нејзиниот концерт во Белград: Ова е најтажниот ден во мојата кариера

Read more
 

Сцена

  • play_arrow

Spotify ја објави најпуштаната песна во 2023 година

Читај повеќе

Дејвид Карузо некогаш и сега - оди препознај го

Читај повеќе

Контроверзен избор на актерот кој ќе го глуми Доналд Трамп во нов биографски филм

Читај повеќе
  • play_arrow

Искрен трејлер за Oppenheimer

Читај повеќе

Фановите го избраа најомразениот лик од ТВ-серии

Читај повеќе
  • play_arrow

Ема Стоун ветува екцентрична изведба во новиот филм Poor Things

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе
  • play_arrow

Бредли Купер со задоволство повторно би глумел во франшизата The Hangover

Читај повеќе
  • play_arrow

Сè што е погрешно со Barbie

Читај повеќе