НБА 2020/21

Канадската Влада не им дозволува на Репторс да играат во Торонто

Канадската Влада го одби барањето на Торонто Репторс да игра кошаркарски натпревари во претстојната сезона во НБА во тој град поради пандемијата на новиот коронавирус.

Таквата одлука е донесена затоа што во САД „кружи премногу вирусот COVID-19“ за да се дозволи патување преку границата, што не е неопходно.

Според локални медиуми, постои можност во одреден момент следната година, таа одлука да биде преиспитана.

Натпреварите од сезоната 2020/21 Репторс ќе ги играат во Тампа на Флорида, соопштија од клубот.

реклама

Принцот Филип беше против разводот на Чарлс и Дијана: Никој со здрав разум не би ја оставил за Камила

Read more

Американски водител: Бил Гејтс мисли дека е Бог

Read more

Кои се голите девојки уапсени во Дубаи и кој стои зад сето тоа?

Read more

Лични податоци на 500 милиони корисници на LinkedIn завршија на dark web

Read more

Кошарка

Тејтум стана најмладиот играч на Бостон кој постигнал над 50 поени на еден натпревар

Read more

Дончиќ се разбуди и го среди Милвоки

Read more

Јокиќ повторно брилијантен, Дончиќ не се прослави

Read more

Вечер на Јокиќ, Вучевиќ и Кари во НБА

Read more
 

Спорт

Алиоски асистент во триумфот на Лидс на гостувањето кај Сити

Читај повеќе

Рамос го пропушта вечерашното Ел Класико

Читај повеќе

Куман за дербито со Реал: Потребен ни е најдобриот Меси и најдобрата Барса

Читај повеќе

Тејтум стана најмладиот играч на Бостон кој постигнал над 50 поени на еден натпревар

Читај повеќе
  • play_arrow

Леваци vs. деснаци во фудбалот: Кои се подобри?

Читај повеќе

Падна одлука: ЕУРО ќе се игра пред навивачи

Читај повеќе

Пеце Суперхикс: Никој не е избришан од химната за ЕУРО

Читај повеќе
  • play_arrow

Кој е нудистот што трчаше на теренот во Гранада?

Читај повеќе

Ѕаниоло доби лоши вести: Мора да го пропушти ЕУРО

Читај повеќе