Хоакин Феникс како Наполеон во новиот филм на Ридли Скот

Се подготвува нов, биографски филм за Наполеон Бонапарта, во режија на Ридли Скот. Славниот актер Хоакин Феникс ќе ја толкува главната улога.

Новиот филм „Kitbag“ ќе биде финансиран од Apple Studios, a со снимање ќе започне идната година, пренесе Deadline.

Хоакин освои Оскар за улогата во „Joker“, а ова не е неговата прва соработка со Скот. Во 2000 година актерот беше дел од филмот „Gladiator“, толкувајќи ја улогата на Комодус.

„Ниту еден актер не би можел подобро да го одглуми Наполеон од Хоакин. Нему одлично му беше оживувањето на еден римски цар, па верувам дека и сега ќе го повтори истиот успех“, изјави Ридли Скот.

реклама

Принцот Филип опериран од срце во стотата година од животот

Read more

Кој е најмудриот хороскопски знак според астролозите?

Read more

Со измени на Законот за легализација на дивоградби се продолжува неговата важност за уште пет години

Read more

L'Equipe не штедеше навреди за Ѓоковиќ, дури и на лично ниво

Read more

Филм & ТВ

Во април ќе се снима специјалната епизода на „Friends“

Read more

Топ 20 филмски парови со најлоша хемија

Read more

Толку убавина на едно место: Кои актери ќе ги видиме во „The Gray Man“?

Read more

Најдобриот психолошки трилер на сите времиња

Read more
 

Сцена

  • play_arrow

Во април ќе се снима специјалната епизода на „Friends“

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 20 филмски парови со најлоша хемија

Читај повеќе

Толку убавина на едно место: Кои актери ќе ги видиме во „The Gray Man“?

Читај повеќе
  • play_arrow

Црквата реагира на „сатанистичката“ песна за Евровизија на Кипар

Читај повеќе
  • play_arrow

Најдобриот психолошки трилер на сите времиња

Читај повеќе
  • play_arrow

Сè што е погрешно со „Harry Potter & The Sorcerer's Stone“

Читај повеќе

Скот Купер и Кристијан Бејл работат на нов филм

Читај повеќе

„The Queen’s Gambit“ нема да добие втора сезона

Читај повеќе
  • play_arrow

Актерот Џамил Френч ненадејно почина на 29 години

Читај повеќе