Хороскопски знаци на кои кариерата ќе им процвета во втората половина на 2022

Ако сте меѓу нив, очекувајте го најдоброто!

Изминатиов период можеби не беше лесен кога се во прашање кариерата и приходите кои сте ги оствариле, но затоа за остатокот од годината ѕвездите ви подготвуваат убави изненадувања.

Се чини дека 2022 година за овие четири хороскопски знаци ќе биде година која ќе задоволи многу нивни амбиции, ќе им даде можност да ја најдат работата што ја сакаат, да донесе многу добри услови за работа и да ги остварат своите цели. Ова е идеална година во однос на нивниот професионален живот.

Прочитајте подолу и дознајте дали вашиот хороскопски знак е на листата на оние кои ќе бидат успешни во наредните шест месеци од 2022 година.

ВАГА

Можете да се надевате на најдоброто во вашиот бизнис, бидејќи до 5 октомври Јупитер ќе биде во вашата 6-та куќа, нудејќи ви признание, подобрени услови, но и успех, без многу труд. Доколку не сте работеле досега, можеби ќе најдете работа која покрај добрата плата или друга заработка ќе ви понуди и задоволство да работите нешто во што уживате. Потоа ќе се пресели во вашата 7-ма куќа и ќе ви донесе профитабилна соработка.

СТРЕЛЕЦ

Имате инспирации и амбициозни планови кои, како што се покажува, ќе се реализираат до 5 октомври, бидејќи Јупитер ќе биде во Риби во вашата 10-та куќа, обезбедувајќи ви средства и луѓе кои можат да ви помогнат во работата. Додека се отворате и пробувате нови работи или методи, успехот во вашиот бизнис е загарантиран, како и великодушна награда за постигнатото.

СКОРПИЈА

Со Јупитер во вашето 6-то поле, од 10 мај па наваму веќе забележувате подобрување на работните услови или односите со колегите или вработените, а сега и ќе ја преземете лидерската улога што отсекогаш сте ја посакувале, ќе се префрлите на друга позиција која најмногу ви одговара, ќе добиете унапредување или бонус. Доколку не работите, веројатно ќе ја најдете работата која долго време ја барате.

РАК

За вас, добрите работи веќе почнаа на 10 мај, со Јупитер во Овен во вашата 10-та куќа, па можете да очекувате исклучително успешна година. Оваа година ќе има поволни промени, но и познанства со луѓе кои ќе ве донесат чекор поблиску до остварување на целите. Всушност, можно е да направите промена во кариерата или да стекнете репутација, повисока позиција и со тоа повеќе пари.

Тагови
реклама

Џамија во Берлин развеа знаме со виножито

Read more
Фото: Кајгана

Размислувате да земете кредит – каква каматна стапка да изберете: фиксна или променлива?

Read more

НБА ѕвездата Бриџис брутално ја претепал сопругата

Read more

За власта новиот предлог ги содржи сите наши барања и забелешки, опозицијата излегува на протест

Read more

Живот

Фото: Кајгана

Размислувате да земете кредит – каква каматна стапка да изберете: фиксна или променлива?

Read more

Казни ако оставате предмети за да си чувате место на плажа во Пефкохори

Read more

Десет најчудни симптоми на бременост

Read more

Што да правите ако ве касне змија?

Read more
 

Магазин

Најсмешниот виц во светот, научно докажано

Читај повеќе
Фото: Кајгана

Размислувате да земете кредит – каква каматна стапка да изберете: фиксна или променлива?

Читај повеќе

Зошто се враќаме здебелени од летен одмор?

Читај повеќе

Казни ако оставате предмети за да си чувате место на плажа во Пефкохори

Читај повеќе

Десет најчудни симптоми на бременост

Читај повеќе

Утрински секс: Зошто е уште подобар во лето?

Читај повеќе

Најчести митови за вежбањето во кои не треба да верувате

Читај повеќе

Kои комбинации на храна може да предизвикаат проблеми и болки во стомакот?

Читај повеќе

Три рецепти за домашни изотонични пијалаци

Читај повеќе