УЕФА ЛИГА НА ШАМПИОНИ 2020/21

Кимих постави рекорд во 50-тиот јубилеен натпревар во ЛШ

Јозуа Кимих е нов рекордер во Лигата на шампионите откако ја забележа победата број 38 од вкупно 50 одиграни натпревари.

Тој сега е носител на рекордот за најмногу победи во првите 50 одиграни натпревари откако синоќа неговиот Баерн лесно се справи со римски Лацио на „Олимпико“.

Кимих сега има најмногу победи од било кој друг рачунајќи ги првите 50 одиграни натпревари. Претходно овој рекорд беше во сопственост на неговиот соиграч Томас Милер.

реклама

Фудбал

Анчелоти: Мислев се зафркаваат за Супер лигата

Read more

УЕФА ја разгледува можноста за забрана на Јувентус и Реал во евро-куповите следната сезона

Read more

Меси постави нов рекорд

Read more

Ибра потпишува нов договор со Милан

Read more
 

Спорт

Анчелоти: Мислев се зафркаваат за Супер лигата

Читај повеќе

УЕФА ја разгледува можноста за забрана на Јувентус и Реал во евро-куповите следната сезона

Читај повеќе
  • play_arrow

Дејвис го одигра првиот натпревар по повредата во февруари

Читај повеќе
  • play_arrow

Меси постави нов рекорд

Читај повеќе

Ибра потпишува нов договор со Милан

Читај повеќе

Перес: Евролигата ја спаси кошарката

Читај повеќе

Чеферин: Сите ме разочараа, но Барса најмалку

Читај повеќе

Фудбалските лиги повторно пред прекин?

Читај повеќе
  • play_arrow

Пирова победа за МЗТ, Младост патува во полуфиналето

Читај повеќе