Кое куче е најпаметно?

Училиште за миленици - и тоа го има во Кина. Таму кучињата не само што тренираат скокање со јаже, туку и учат математика.

Од март годинава во градот Суџоу во Источна Кина постои училиште за домашни миленици. Таму кучињата на часовите учат математика, кинески јазик и физичко.

Директорот на училиштето, Чу Јонмин, вели дека наставата зависи од карактерот на секое куче. Така, кучето по име Сјаобао е повеќе склоно кон математика. Тоа лае седум пати кога на таблата ќе ја види задачата „3 + 4 = “.

Тагови
реклама

Девојче почина поради предизвик на TikTok, започната истрага во Италија

Read more

Прилог за изградбата на Треска од 1978 година

Read more

Еден човек го има добитното лото ливче од 1 милијарда долари во САД

Read more

Категорично ги отфрламе невистините дека придавката „македонски“ се заменува со уставното име, велат од Комисијата

Read more

Чек дис аут

Пештера Убавица: Заспаната убавица во средиштето на планината Буковиќ се разбуди

Read more

Еден човек го има добитното лото ливче од 1 милијарда долари во САД

Read more

Фејл компилација на неделата

Read more

Како изгледа денес пазарот во Вухан од каде почна короната?

Read more
 

Магазин

  • filter

Пештера Убавица: Заспаната убавица во средиштето на планината Буковиќ се разбуди

Читај повеќе

Еден човек го има добитното лото ливче од 1 милијарда долари во САД

Читај повеќе

Она кога Град Скопје ќе се обидат да бидат кул

Читај повеќе
  • play_arrow

Фејл компилација на неделата

Читај повеќе

Почина легендарниот водител Лари Кинг

Читај повеќе

Вкусен колач од само 4 состојки

Читај повеќе

Совети за поголема делотворност на зелениот сок

Читај повеќе

Пет секс предизвици што треба да ги пробате во 2021

Читај повеќе

Бил Гејтс прими вакцина против коронавирус

Читај повеќе