Кои хороскопски знаци најмногу изневеруваат и зошто?

Неверството во една врска може да ја урне довербата, која најтешко се гради.

Кој од хороскопските знаци е најмногу расположен за неверство и зошто?

Водолија

Ако нешто мразат, тоа е да ги прават работите на традиционален начин. Водолиите сакаат да експериментираат, да запознаваат нови луѓе, возбудлива динамика на животот. Верноста ја сфаќаат како наметната вредност и затоа даваат отпор, бидејќи сакаат нови искуства и слобода, за жал на штета на нивната врска.

Стрелец

Ако се посветат на врската даваат сè од себе да бидат верни. Многу се искрени и не сакаат некој да ги скроти, па имаат проблеми со верноста.

Близнаци

Сфаќаат што е верност, ама тешко ја применуваат. Постојано го менуваат мислењето, во еден момент се вљубени до уши, а во следниот бегаат. Не е реткост Близнаците да изневеруваат, а партнерот тоа да го дознае месеци или години подоцна.

реклама

Во Кина откриен нов вид џиновски носорог, поголем од жирафа

Read more

На Ериксен ќе му биде вграден уред кој спасува живот, но носи и низа опасности

Read more

Четири хороскопски знаци кои привлекуваат сè околу себе

Read more

Емотивен момент во кампот на данската репрезентација: Се појави Кристијан Ериксен

Read more

Љубов и секс

Зошто жените се посреќни со помалку атрактивни мажи?

Read more

Четири лаги за жените во кои мажите веруваат

Read more

Колку време е потребно за да се преболи раскинувањето?

Read more

Кој е идеалниот број на сексуални партнери?

Read more
 

Магазин

Селена Гомес ја краси насловната на австралиското издание на Vogue

Читај повеќе

Четири хороскопски знаци кои привлекуваат сè околу себе

Читај повеќе

Како да се справите со претераното потење?

Читај повеќе

Направи сам: Домашен спреј против комарци

Читај повеќе

Брзо и лесно: Рецепт за палачинки со тиквички

Читај повеќе

Реплика на Мона Лиза продадена за рекордни 2.9 милиони евра

Читај повеќе

Мечка влезе во град во Јапонија и нападна луѓе

Читај повеќе

Зошто жените се посреќни со помалку атрактивни мажи?

Читај повеќе
  • play_arrow

Рецепт за сладолед од три состојки

Читај повеќе