Кои се најубавите славни жени постари од 40 години?

Б.С.Б.
/ 16.11.2022 / 12:44

Познатата клиника за нега на убавина Glowday од Лондон направи листа од најубавите жени на возраст над 40 години.

Истите се одбрани од жени кои не се славни и се надвор од јавната сцена.

На листата се најдоа познати актерки, пејачки, манекенки и водителки и многумина од нив за странските медиуми имаат тврдено дена не „правеле“ скоро ништо на лицето. Колку е тоа точно, не сме баш сигурни бидејќи за некои е невозможно сега да изгледаат подобро отколку пред 20 години.

На листата се најдоа Сара Џесика Паркер, Најџела Лосон, Рис Витерспун, Кејт Мос и други.

Одвоивме кои се петте најубави славни жени, постари од 40 години:

5. Наоми Кембел

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Dr Naomi Campbell (@naomi)

4. Викторија Бекам

3. Ким Кардашијан

2. Џенифер Анистон

1. Џенифер Лопез

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Jennifer Lopez (@jlo)

реклама

Лукот не е здрав за секого: Голем ризик за дури 4 групи луѓе

Read more

Večernji list: Македонската Струга е историско место за хрватскиот фудбал

Read more

Што е стрептококна инфекција од групата А, опасна за децата?

Read more

Кои луѓе не смеат да пијат кафе?

Read more

Стил

4 декември 1973, родена е Тајра Бенкс

Среќен роденден, Тајра Бенкс

Read more

Ема Радукану најдобро облечена тенисерка во светот

Read more

Зимска нега: Маска од 4 состојки за бујна и поздрава коса

Read more

Balenciaga се извини за контроверзната кампања што се граничи со детска порнографија

Read more
 

Магазин

  • play_arrow

По многу години, се роди прле во скопската Зоолошка

Читај повеќе

Time: Зеленски е личност на годината

Читај повеќе
  • filter

Кајгана fun with flags: Епизода 4 - кога синот на претседателот црта знаме

Читај повеќе

Прејадувањето е сериозно нарушување за кое многумина не се ни свесни

Читај повеќе

Лукот не е здрав за секого: Голем ризик за дури 4 групи луѓе

Читај повеќе

За гурмани - француско средновековно јадење од грав со 3 вида месо

Читај повеќе

Сан Франциско ја повлече дозволата полицијата да користи „роботи убијци“

Читај повеќе

Што точно значат бројките на вентилот на радијаторот?

Читај повеќе

Последната полна Месечина во 2022 најмногу ќе влијае на овие знаци

Читај повеќе