Кој би ѝ дал 56 години?

Б.С.Б.
/ 26.10.2021 / 14:28

Елизабет Харли позираше во бикини, па со нејзиното совршено тело го сруши Instagram.

Актерката буквално живее во бикини, 365 дена ужива на сонце и на социјалните мрежи објавува секси фотографии, на радост на нејзините обожаватели.

„Конечно сонце, море и уште сонце“, напиша таа покрај фотографија на која позира во дводелен костим за капење и го покажува совршеното тело.

Очекувано, луѓето и посветија безброј комплименти за нејзината фит фигура. Неодамна, Елизабет откри дека не сака да оди во теретани.

„Многу сум активна, повеќе сакам да вршам домашни обврски отколку да одам во терертана. Попрви сакам да ги исчистам прозорците и огледалата, а тоа согорува калории и ги зацврстува мускулите“, вели таа.

И во право е. За само 30 минути чистење прозорци ќе потрошите до 126 калории (за жени) или 149 калории (мажи).

реклама

Водич за мажи: Како да зборувате „безобразно“ за време на секс ?

Read more

Тајра Бенкс 48. роденден го прослави со фотографија во костим за капење

Read more

Првата студија покажа: Омикрон успешно го избегнува имунитетот стекнат по природен пат

Read more

Солзи и 8 часа сведочење: Жртва на Епстин зборуваше за „оргиите“ во авионот „Лолита експрес“

Read more

Стил

Тајра Бенкс 48. роденден го прослави со фотографија во костим за капење

Read more

Наоми Кембел ја отвори модната недела во Дубаи и воодушеви со својот изглед

Read more

Каде се денес анонимните сестри Гучи кои наследија милиони?

Read more

Tрансродова манекенка дисквалификувана од Мис САД: Не беа подготвени за жена како мене

Read more
 

Магазин

Пронајден венчален прстен кој Британка го изгубила пред 50 години

Читај повеќе
  • filter

Јапонците измислија мопед во кој може да се вози домашно милениче

Читај повеќе

Македонскиот новинар за Златна топка на Левандовски не му дал ниту бод

Читај повеќе

Тајра Бенкс 48. роденден го прослави со фотографија во костим за капење

Читај повеќе

Сигнали кои предупредуваат дека не внесувате доволно протеини

Читај повеќе

Не простуваат лесно: Хороскопски знаци кои најдолго се лутат

Читај повеќе

Подварок со компири: Посен ручек со кисела или слатка зелка

Читај повеќе
  • filter

Наоми Кембел ја отвори модната недела во Дубаи и воодушеви со својот изглед

Читај повеќе

Фетишот на стапала е еден од најчестите меѓу мажите

Читај повеќе