Кој би помислил: Еве што значи бакнежот во чело

Бакнежот во чело претставува многу поинтимен знак отколку што многумина мислат. Кога некој ќе ве бакне во чело, знајте дека имате посебно место во неговото срце.

Таков бакнеж може да добиете од ваш пријател кога сте под стрес, а тој сака да ве утеши. Но, ако ве бакне личност која претходно ве бакнала на поинтимен начин, тоа значи дека вашиот однос станува посериозен.

Бакнежот во чело од страна на партнерот порачува дека сака да се грижи за вас, да ве заштити. Со бакнежот во чело партнерот ви порачува дека се грижи за вас, дека сака да го дели просторот со вас, дека многу му значите.

Бакнежот во чело е и знак на обожавање, со тоа му кажувате на некого дека е прекрасен, обожуван. Давате порака дека ви се допаѓа личноста која ја бакнувате во чело, особено на јавни места ако не сакате да биде премногу очигледно.

Исто така, покажува дека сте во мислите на личноста која ве бакнува во чело.

Тагови
реклама

Каков секс сакаат жените?

Read more

Реакцијата на маче додека го гледа „The Lion King“ стана хит на интернет

Read more

Три хороскопски знаци кои ги очекува финансиско подобрување во мај

Read more

Фудбалските лиги повторно пред прекин?

Read more

Живот

Три хороскопски знаци кои ги очекува финансиско подобрување во мај

Read more

Кој би можел да го наследи богатството на принцот Филип?

Read more

Како да се ослободите од мувите во вашиот дом?

Read more

Рамазан: Потекло, обичаи и неговите пет столбови

Read more
 

Магазин

Осуденик на смрт бара стрелачки вод наместо инјекција

Читај повеќе
  • play_arrow

Седум начини како да ја намалите болката по вежбањето

Читај повеќе

Идеја за десерт: Посна торта со јагоди

Читај повеќе
  • play_arrow

Што доколку Сонцето би го замениле со друга ѕвезда?

Читај повеќе
  • play_arrow

8-минутни вежби за стомачни мускули со Памела

Читај повеќе

Три хороскопски знаци кои ги очекува финансиско подобрување во мај

Читај повеќе

Рецепт на денот: Пилешки гулаш

Читај повеќе
  • play_arrow

Дај ми да се напијам

Читај повеќе

Каков секс сакаат жените?

Читај повеќе