Кој е идеалниот број на сексуални партнери?

Нова анкета го откри идеалниот број на партнери што една личност би требало да ги има, барем според мислењето на испитани 1.000 мажи и исто толку жени.

Истражувањето го спроведе британскиот сајт за запознавање IllicitEncounters, a според резултатите 52% од испитаниците сметаат дека 13 е идеалната бројка.

Според податоците, на некој нема да му се допадне ако партнерот имал повеќе од 18 сексуални партнери, со што се сложуваат 73% од испитаниците. Некои тоа го гледаат како знак дека некој би можел да биде неверен, што и не мора да е поврзано со прељуба.

Податоците покажаа и дека 67% од жените лажат за бројот на сексуални партнери, во однос на 13% од мажите. Причината за тоа е што можеби жените се повнимателни во споделувањето на нивните интимни авантури за да делуваат поконзервативно кон спротивниот пол, пишува Daily Star.

Дури 77% од мажите изјавиле дека би спиеле со некого уште на првиот состанок доколку постои заемна хемија, за разлика од само 39% од жените.

Интересно е што повеќето мажи (59%) за разлика од жените (46%) сметаат дека големиот број сексуални партнери го прави некого помалку посакуван, што сугерира дека и понатаму постои социјална стигма во поглед на перцепцијата на промискуитет меѓу половите.

Според истражувањето, само 31% од мажите и жените сакаат да ја знаат сексуалната историја на нивниот партнер што укажува на тоа дека луѓето попрво не би сакале да се носат со чувствата поврзани со тоа прашање. Особено ако одговорот не им се опадне.

„Тринаесет партнери е идеален број и гарантира дека ќе завршите во кревет со некој искусен, авантуристички настроен и отворен партнер, вели секс експертот Џесика Леони.

Тагови
реклама

Порно ѕвезда ги открива најголемите лаги за индустријата за возрасни

Read more

Роналдо ја открива програмата на која ги должи неверојатното тело и форма

Read more

Три хороскопски знаци кои ги чека голема среќа во август

Read more

Интересни факти кои веројатно не ги знаете за машкиот оргазам

Read more

Љубов и секс

Љубов во време на Facebook и Instagram: Кои се правилата за врска?

Read more

Кои хороскопски знаци се најдобри во кревет?

Read more

Што прво забележуваат жените кај мажите?

Read more

Интересни факти кои веројатно не ги знаете за машкиот оргазам

Read more
 

Магазин

Зошто треба секој ден да јадете капини?

Читај повеќе
  • play_arrow

Ти си ми најдобар пријател, фејл компилација

Читај повеќе

Не дозволувајте да ви пречи: Како да се ослободите од лошиот здив?

Читај повеќе

Три хороскопски знаци кои ги чека голема среќа во август

Читај повеќе

Љубов во време на Facebook и Instagram: Кои се правилата за врска?

Читај повеќе

Роналдо ја открива програмата на која ги должи неверојатното тело и форма

Читај повеќе
  • play_arrow

Идеја за појадок: Јапонски палачинки

Читај повеќе
  • filter

Модни близнаци: Бон и Пон се најдобро облечените пензионери на Instagram

Читај повеќе

Зошто децата бараат да пијат вода пред спиење?

Читај повеќе