Која е жената што Шакира ја спомнува во новата песна?

Со својата музика, Шакира не престанува да го прозива својот поранешен партнер Џерард Пике, како и неговото семејство, а се чини дека во последната песна дојде ред да зборува за нивната дадилка, која Пике едноставно ја отпуштил.

Главна хероина на спотот за песната El Jefe, која беше објавен пред два дена, е Лили Мелгар, дадилката на синовите на Шакира, Милан и Саша.

Земајќи го предвид текстот на песната во која се зборува за шеф кој ги експлоатира работниците, но и фактот дека на крајот од песната решила да го спомене името и презимето на бебиситерката - на социјалните мрежи кружи теорија дека ова вака уште еднаш го прозва бившиот.

Remote video URL

„Лили Мелгар - Оваа песна е за тебе, не ти платија отштета“, пее Шакира.

Наводно, Мелгар дознала за неверството на Пике и и покрај неговите закани дека ќе остане без работа, ѝ кажала на Шакира, по што ја избркал без никаков надомест откако со години работела кај нив.

Шакира повторно ја ангажирала да се грижи за децата, овој пат во Мајами. На Twitter ќерката на Мелгара потврди дека нејзината мајка и понатаму е десна рака на колумбиската пејачка.

„И покрај се, таа продолжува да работи со Шакира. Те сакам мамо“, напишала Даријана Мелгар на Twitter.

URL
Тагови
реклама

Три најдобри протеини за здравo срце

Read more

Неделен хороскоп од 15 до 21 јули според руски астролог

Read more

Кој е идеалниот крвен притисок кон кој треба да се стремиме?

Read more

Се огласи Меланија Трамп: Монструм!

Read more

Музика

Шакира: Пике ме влечеше надолу

Read more

3 јули 1971, починал легендарниот Џим Морисон

Read more

Мајкл Џексон остави долг од 500 милиони долари

Read more

Фан ја тужи Мадона поради премногу експлицитен настап: Изложеност на порнографија без предупредување

Read more
 

Сцена

  • play_arrow

Почина Шенон Доерти, ѕвездата на „Беверли Хилс“

Читај повеќе
  • filter

Скарлет Јохансон се прошета на црвениот тепих во хит летен модел

Читај повеќе
  • play_arrow

Објавен трејлерот за долго очекуваниот Gladiator II

Читај повеќе

Доаѓа продолжение на култниот The Devil Wears Prada, но ќе глуми ли и Ен Хатавеј?

Читај повеќе

Зошто генерацијата Z исклучува филм кога се појавува секс сцена?

Читај повеќе
  • play_arrow

Како изгледа денес детективот Мозер од Kommissar Rex?

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе
  • play_arrow

Еден од најскапите филмови во историјата: Бред Пит во улога на Ф1 возач

Читај повеќе

Уште една славна личност вмешана во смртта на Метју Пери

Читај повеќе