Нова песна на Шакира и нова прозивка - овој пат на сметка на свекорот: Сѐ уште не стапнал в гроб

Колумбиската ѕвезда Шакира објави нова песна наречена „El Jefe“ (шефот), а иако зборува за работничката класа и нивната експлоатација – најголемо внимание привлече стихот посветен на нејзиниот поранешен свекор.

Шакира ја сними песната заедно со мексиканската група „Fuerza Regida“, а за шест часа од нејзината премиера собра речиси 3 милиони прегледи.

„Сонувате да ја напуштите населбата, имате сѐ што ви треба за да станете милионер, скап вкус, менталитет, само ви недостига плата“, пее Шакира заедно со ритамот.

Додека многумина мислеа дека самиот наслов на песната го исмева прекарот кој ѝ го дадоа пријателите на нејзиниот поранешен партнер Жерард Пике, таа во песната посебно се осврна на нејзиниот поранешен свекор.

„Велат дека нема зло што трае повеќе од сто години, но мојот поранешен свекор е сè уште тука и не стапнал в гроб“, вели таа во песната.

Во овој дел од видеото, танчерите се обидуваат да и ја покријат устата на Шакира, како да сакаат таа да не го спомнува тоа.

Имајќи предвид дека таткото на Жерард Пике, Жоан, е бизнисмен и управува со компаниите на неговиот син - некои го поврзаа контекстот на песната со ова и се прашуваа дали е можно поранешниот свекор на Шакира да ги искористува своите работници како што се наведува во стиховите.

Remote video URL
Тагови
реклама

Нови шокантни детали од Ковачки: Безбеден град го лоцирал возилото со кое била киднапирана Вања во Маџари и кај хотелот Палас

Read more

Зошто нема расположение за секс во вашата врска?

Read more

Најопасниот хотел во светот: Среде море, опкружен со ајкули

Read more

10 добри навики на паровите кои остануваат заедно засекогаш

Read more

Музика

Раперот Пи Диди е обвинет за групно силување на 17-годишна тинејџерка

Read more

Spotify ја објави најпуштаната песна во 2023 година

Read more

Македонската претставничка на детската Евровизија, Тамара Грујеска, заврши на 12-то место

Read more

Поранешна манекенка го тужи Ексл Роуз за сексуален напад од пред 34 години

Read more
 

Сцена

  • play_arrow

Психолошкиот трилер со Џулија Робертс и Итан Хок пристигна на Netflix

Читај повеќе
  • play_arrow

Дали ќе добиеме филм и за Кен?

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Габриела Спаниќ изгледа непрепознатливо по бројните козметички зафати

Читај повеќе
  • play_arrow

Netlix ја најави втората сезона на реалното шоу Squid Game

Читај повеќе

Раперот Пи Диди е обвинет за групно силување на 17-годишна тинејџерка

Читај повеќе
  • play_arrow

Николас Кејџ се збогува со филмската кариера: Кажав сè што имав да кажам

Читај повеќе

Анџелина Џоли повторно ќе биде Maleficent

Читај повеќе
  • play_arrow

Кои се најдобрите филмови и серии за 2023 година според IMDb?

Читај повеќе
  • play_arrow

Сè што е погрешно со Fast X

Читај повеќе