Останати спортови

Конор Мекгрегор во топ 100-те најплатени славни личности

12. јули 2019 - 17:43 | Б.С.Б.

На најновата листа на Forbes за најплатени славни личности се најде и ирскиот УФЦ борач Конор Мекгрегор. Иако само еднаш се бореше во 2018 година, тој сепак успеа да влезе во 100-те најплатени славни личности и да се најде на 65-то место.

Според Forbes, Мекгрегор заработил 47 милиони долари, а повеќето пари доаѓаат од неговата борба со Хабиб Нурмагомедов. Таа борба му донесе повеќе од 30 милиони долари.

Ирецот дополнително заработи 5 милиони долари од спонзорот Reebok,  а оствари профит и од продажбата на неговото виски Proper No.12.

Најплатен спортист е Лео Меси, со 127 милиони долари.

Коментирај