СЕРИЈА А 2020/21

Конте суспендиран на два натпревара и казнет со 20.000 евра

Дисциплинската комисија го казни тренерот на Интер, Антонио Конте, поради црвениот картон што го доби во текот на натпреварот против Удинезе.

Конте е суспендиран бидејќи искажуваше незадоволство и изрекуваше навреди кон судијата Фабио Мареска, а тоа продолжи да го прави и откако доби црвен картон.

По натпреварот го почека судијата во тунелот и повторно го навредуваше и му се закануваше.

Дисциплинската комисија го суспендира Конте на два натпревара, а тренерот на Интер ќе мора да плати и парична казна од 20.000 евра.

Поради лошо однесување казнет е и неговиот помошник Габриеле Ориали и тоа парично, за 5.000 евра. Ориали му пријде на судијата на средина на теренот и го навредуваше.

реклама

Фудбал

Анчелоти: Мислев се зафркаваат за Супер лигата

Read more

УЕФА ја разгледува можноста за забрана на Јувентус и Реал во евро-куповите следната сезона

Read more

Меси постави нов рекорд

Read more

Ибра потпишува нов договор со Милан

Read more
 

Спорт

Анчелоти: Мислев се зафркаваат за Супер лигата

Читај повеќе

УЕФА ја разгледува можноста за забрана на Јувентус и Реал во евро-куповите следната сезона

Читај повеќе
  • play_arrow

Дејвис го одигра првиот натпревар по повредата во февруари

Читај повеќе
  • play_arrow

Меси постави нов рекорд

Читај повеќе

Ибра потпишува нов договор со Милан

Читај повеќе

Перес: Евролигата ја спаси кошарката

Читај повеќе

Чеферин: Сите ме разочараа, но Барса најмалку

Читај повеќе

Фудбалските лиги повторно пред прекин?

Читај повеќе
  • play_arrow

Пирова победа за МЗТ, Младост патува во полуфиналето

Читај повеќе