Антонио Конте

Конте: Мразам лажговци

Тренерот на Тотенхем смета дека неговиот клуб треба да има за цел да ја освои Премиер лигата, а не само ФА или Лига купот.
Read more

Од Конте до Инѕаги: Што ќе се промени за Лукаку?

Ромелу Лукаку призна дека низ изминатата 2021/22 сезона одржувал контакт со Симоне Инѕаги, но што неговиот нов тренер очекува од него во споредба со она што го играше под Антонио Конте?
Read more

Капело: Има една разлика меѓу Конте и Инѕаги, Интер и натаму е фаворит

Фабио Капело смета дека Интер и натаму е главен фаворит за Скудетото, но гледа една разлика помеѓу сегашниот тренер Симоне Инѕаги и поранешниот Антонио Конте.
Read more
play_arrow

Фрустрираниот Конте најави заминување: Премногу сум искрен за да затворам очи и да земам плата

Откако минатиот викенд сензационално го совлада Манчестер Сити со 3:2 на гости, Тотенхем синоќа загуби со минимални 1:0 на гостувањето кај Барнли, еден од најслабите тимови во лигата.
Read more

Реднап: На Манчестер Јунајтед му требаше Конте

Поранешниот фудбалер смета дека „Црвените ѓаволи“ требало да го ангажираат Антонио Конте за тренер.
Read more

Инѕаги: Навивачите повеќе уживаат во мојата отколку во играта на Конте

Стратегот на „Нераѕурите“ објаснува како го подобри тимот кој го наследи од Антонио Конте, давајќи им повеќе слобода на играчите и добивајќи комплименти од навивачите поради атрактивниот фудбал.
Read more
play_arrow

Конте за бламажата во Словенија: По три недели почнувам да ја разбирам ситуацијата во Тотенхем

Тренерот на Тотенхем, Антонио Конте, даде прилично искрена изјава по поразот од неговиот тим и големиот срам против Мура во Конференциската лига.
Read more

Конте: Добар сум во работата, заслужувам голема плата

Откако деновиве излезе на виделина астрономската плата која Антонио Конте ќе ја зема во Тотенхем, се огласи и самиот тој правдајќи се дека заслужува толку бидејќи одлично си ја врши работата.
Read more

Мурињо не го сфаќа Тотенхем: Избркаа добар тренер, ангажираа ист

Поранешниот тренер на Тотенхем смета дека клубот требало да го остави неговиот португалски сонародник и да му даде време наместо сега да почнува одново со нов стратег.
Read more

Конте: Челси не знае како да го користи Лукаку

Италијанскиот стратег го водеше Челси, а го тренираше и Лукаку во Интер. Смета дека Белгиецот допрва треба да се покаже во уште подобро светло во синиот дрес, но проблемот е кај тактиката на Тухел.
Read more

Конте објасни зошто го одби Тотенхем

По разделбата со Интер италијанскиот стратег имаше отворена понуда за враќање во Премиер лигата, но не ја прифати.
Read more
play_arrow

Конте на Instagram се прости од Интер, еве што порача

Антонио Конте го напушти Интер откако мина помалку од две години во тимот.
Read more
реклама

Грците бесни на бојата на новите кошаркари: Ова не е наша репрезентација

Read more

Короната има нов симптом - заразените не се ни свесни дека е од вирусот

Read more

Ален Исламовиќ не се вика Ален, си го сменил името за подобра кариера

Read more

Роналдо додаде причини за заминување од Јунајтед

Read more