„Корона бонус“ од 1.000 евра за вработените во Daimler

Голем гест во овие тешки времиња за автомобилската индустрија.

Германскиот производител на автомобили Daimler најави дека на своите вработени во Германија ќе им исплати по 1.000 евра „корона бонус“, со цел да го надомести нивниот личен и економски товар затоа што мораат да носат заштитни маски и да работат  од дома, пренесува Reuters.

„Поради короната, 2020 беше година на посебни предизвици. За време на овие исклучителни денови, компанијата секогаш беше во можност да смета на флексибилноста и подготвеноста на својата работна сила“, стои во соопштението на шефот на Одделението за човечки ресурси на Daimler, Вилифред Порт.

Околу 160.000 вработени во Германија ќе добијат бонус од компанијата со седиште во Штутгарт, која го произведува брендот Mercedes-Benz.

URL
реклама

Google блокираше 164 опасни апликации: Веднаш избришете ги од телефонот

Read more

Запознајте го Гонсало Салгадо, телохранителот на Кристијано Роналдо

Read more

Британски специјалци тренираат за напад од вонземјани

Read more

Погледнете како руска олимписка шампионка го одбележа Водици

Read more

Авто новости

Поглед во тјунираниот Mini John Cooper Works GP

Read more

Нова ера за BMW?

Read more

Погледнете како вози летачки Cadillac

Read more

Hyperion XP-1 ги покори улиците на Лас Вегас

Read more
 

Автомобили

  • filter

Поглед во тјунираниот Mini John Cooper Works GP

Читај повеќе

Нова ера за BMW?

Читај повеќе
  • play_arrow

Погледнете како вози летачки Cadillac

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Hyperion XP-1 ги покори улиците на Лас Вегас

Читај повеќе

Потполно новата Lada Niva пристигнува во 2024 година

Читај повеќе

Се бара повлекување на 158.000 автомобили на Tesla поради дефект

Читај повеќе
  • filter

Fiat Panda Cross е најдобриот кросовер за 2020 година

Читај повеќе
  • play_arrow

Како изгледа испораката на Bugatti Divo, вреден 5,4 милиони долари?

Читај повеќе
  • play_arrow

Леброн Џејмс го претстави новиот електричен Hummer

Читај повеќе