Корона-робот дезинфицира по индиските улици

Санитарно возило трансформирано по ликот на вирусот COVID-19 истовремено врши санитарна работа и испраќа порака до жителите.

Во индискиот град Ченаи градската санитарна управа трансформирала едно од своите возила така што тоа изгледа како огромен коронавирус.

Возилото сдлужи за дезинфекција на градските улици, а порадси својот нов лик сега истовремено служи и за да ги потсети жителите од опасноста која сѐ уште е присутна.

реклама

Чек дис аут

Гратче во САД со уникатна идеја за борба против корона-кризата

Read more

Секси шорцевите на Tesla распродадени за минута

Read more

Направи сам: Средство за чистење када од само две состојки

Read more

Луѓето со оваа крвна група најмногу привлекуваат комарци

Read more

Нови видеа

play_arrow

Коронавирус и имунитет – научно објаснето

Read more
play_arrow

Како ќе патуваме со авион во ковид иднината?

Read more
play_arrow

8-минутни вежби за стомачни со Памела Рајф

Read more
play_arrow

Споредба на Хрватска и Србија

Read more
play_arrow

Дали е подобро да се посвои машко или женско маче?

Read more
play_arrow

Стигна трејлерот за продолжението на Netflix хитот „The Kissing Booth“

Read more
play_arrow

Летен фит предизвик: Затегнете ги нозете

Read more
play_arrow

Какви последици по здравјето имаат луѓето кои прележуваат COVID-19?

Read more
play_arrow

Еволуција на најстарите светски знамиња

Read more
play_arrow

Нов проект: CityHawk, електричен летачки автомобил

Read more
play_arrow

Како паметно да одговорите на навреда?

Read more
play_arrow

„Love on the Spectrum“ – каков е светот на љубовта за луѓето со аутизам?

Read more