Куман за дербито со Реал: Потребен ни е најдобриот Меси и најдобрата Барса

Тренерот на Барселона, Роналд Куман ги сподели своите очекувања за претстојниот натпревар во Ла Лига со Реал Мадрид.

– Неодамна постигнавме добри резултати, тимот е самоуверен. Пред нас е многу тежок натпревар против Реал Мадрид, кој напредуваше во текот на сезоната. И ние се бориме за победа. За двата тима ова е многу важен натпревар кој може да го одлучи шампионот. Се надеваме дека утре Меси повторно ќе има одлучувачка улога. Потребен ни е најдобриот Меси и најдобрата Барса. Сè мора да се направи совршено, рече холандскиот фудбалски стручњак.

Натпреварот е закажан за вечер во 21 часот.

На девет кола до крајот на Шпанското фудбалско првенство, Реал Мадрид е трет со 63 бода, Барселона е втора со 65, лидер е Атлетико Мадрид со 66 бодови.

реклама

За да ја задоволи сопругата, Србин направи куќа која се врти

Read more

Нема начин да се спречи удар од голем астероид

Read more

Петар Грашо и Данијела Мартиновиќ раскинаа по 24 години врска

Read more

Работи што ги прави секој маж кој искрено ве сака

Read more

Фудбал

Меси во најновата реклама изведе спектакуларен трик

Read more

Јуве го жртвува Шченсни за Донарума?

Read more

Сепак ќе се игра: Јунајтед и Ливерпул на 13 мај

Read more

ПСЖ е убеден дека ќе го ангажира Меси

Read more
 

Спорт

Мејведер ја исфрли свршеницата за да може да тренира

Читај повеќе
  • play_arrow

Како дете продавал сладолед на улица, денес живее во ваков луксуз

Читај повеќе
  • play_arrow

Меси во најновата реклама изведе спектакуларен трик

Читај повеќе

Лилард: Кога е здрав, Дурент е најдобар играч во НБА

Читај повеќе

Жрепката ги смести ракометарите повторно со Данска

Читај повеќе

Pfizer обезбеди вакцини за олимпијците во Токио

Читај повеќе

Јуве го жртвува Шченсни за Донарума?

Читај повеќе

Сепак ќе се игра: Јунајтед и Ливерпул на 13 мај

Читај повеќе

ПСЖ е убеден дека ќе го ангажира Меси

Читај повеќе